İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: 15 Mayıs’tan itibaren paranızı çalanlar, hakkınızı gasp edenler hesap verecek

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara’da; 15 Mayıs’tan itibaren Türkiye’de paranızı çalan, hakkınızı çiğneyenlerden hesap sorulacak. Çalan, yiyen ve onaylayanlardan hesap sorulacak. Bunu kanun ve yargı verecek. Bir siyasetçi parmakla işaret edip şunu yargıla demez. Başkan çıktı ve “Ey Meral Akşener, bunlar senin en güzel günlerin. Yarın başına ne geleceğini söyleyemeyecektir. Çünkü bir politikacı intikam için bir otorite değildir. Ama hırsızdan, hırsızlıktan, haksızlık yapandan, hırsızlık yapandan yana da olsa mahkemeyi özgür, korkusuz, bağımsız, tarafsız ve korkusuz kılan odur.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Ankara’da; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte İstasion Caddesi’ndeki alternatif bulvar ve altyapı açılışının yanı sıra Etimesgut-Sincan projelerinin tanıtım törenine katıldı. Akşener burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bugün Millet İttifakı partilerinin adayları, belediye başkanları ve liderleriyle birlikte buradayız. Türkiye; uzun süredir birbirini iten bir sistemden; Farklı görüşlere, farklı anlayışlara ve farklı çözüm önerilerine sahip birçok siyasi partiyi bir araya getiren ve ortak görüşlerde mutabık kalan Milli İttifak’ı kurdu. Böylece, Milletler İttifakını oluşturan taraflar, üyelerinin kendi görüşlerini muhafaza etmeleri kaydıyla; Türkiye için, Türk milleti için, gençler için, kadınlar için, emekliler için, işçiler için, işsizler için ortak proje ve çalışmalarda birleştiler ve birbirlerine saygı duyarak yola çıktılar.

“BEŞ MAAŞ, DANIŞMANLARINA VE DANIŞMANLARINA ÖDEME YAPILAN KONUYA ONBEŞ MAAŞ”

“Saygı” kelimesi çok önemli… Torunlarından ikisi üniversite mezunu, uzun yıllardır işsiz. Bu bizim gerçek sorunumuz. Yani Dursun kardeşimi sinirlendirenler utansın. Torunu iki üniversiteden mezun olduysa ve devlet atamasına girdiğinde Birleşik Devlet Sınavından yüksek puan almasına rağmen yıllarca evde yaşadıysa, o zaman atanmadı çünkü “ayısı ya da amcası” yok, çünkü yurt içinde tanıdığı yok. AK Parti; Özel sektörde bile “kimseyi tanıyor musun” deseler Dursun abim burayı yakmak zorunda kalırdı… Ben ilgilenirim abi ilgilenmiyorsam çık dışarı bağır: ” Meral Akşener.” ilgilenmiyorum.

Bu ülkenin genç kızlarını, bu ülkenin kadınlarını, bu ülkenin delikanlılarını işsiz bırakanlar… Danışmanlarına beş maaş, on beş maaş ödeyenler, bir de kenarda yatan danışmanlarına. Hayranları koruyanlar, akrabaları zengin edenler… Meşhur bir park… Efendim, beraber olduk. Harcanan parayı sayın. Bu üç kişiye verilen parayla kaç eve doğalgaz verebilirsiniz başkanım? Kaç öğrenci burs alabilir? Bunun için neler yapıldı? AKP’nin üç üyesi zengin oldu, zengin oldu. Vergilerinizle, paranızla; 800 milyon dolar çöpe atıldı… Türk parasına çevirirsek gençlerimiz bilgisayarsız kalmaz; Tablet olmadan gençlik olmazdı. Ayda bir kilo et alan haneler iki kilo et alabiliyor. Herkese haram.

“SU VE ELEKTRİK İÇİN PARA TOPLAYANLAR DHKP-C VEYA PKK OLDU. PKK EVİNE GELDİ KARDEŞİM?

20 yıl boyunca her bakan, her gelen hükümet, her gelen milletvekili söz verip vermemesine rağmen bu hizmeti yerine getirmenin benim için bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Başarılar her zaman başkanım. Neden? sen oynamıyorsun Onaylamıyorsun. Cebine atmıyorsun. Kimseyi zengin etmeyeceksin. Peki neydi; haramı elde edemeyince, vergiyi hayır için kullandığında, yandaşlarını desteklemeyince; yapılamayan hizmetler çok uygun paralara yapılabiliyordu.

14 Mayıs’ta verdiğiniz oyların önemi buradadır. Mansur Yavaş Ankara’da aday olduğunda su ve elektrik faturalarını toplayan DHKP-C ve PKK üyesiydi. Evine PKK’lı mı geldi abi? Ama senin gibi iş bulamamaktan bıkmış ailelerin çocuklarını getiriyor. Okuyorlar. Peki neydi? İftiranın bir gün duracağı zaman gelecek. Gerçekten iftiradan korkmuyorlar, korkmuyorlar. Bu insanlar bizi birbirimize düşürmekten korkmuyorlar. Sen boo’sun, ben boo’yum. senin derdin ne kardeşim Bu ailede doğabilir miyim? Bu bölgede doğmalı mıyım? Elimde olan tek bir şey var: Dinimi seçmek, kul hakkını duymak, ahlaklı olmak, iftira atmamak, dürüst olmak, dürüst olmak, hırsız olmamak… Bunların hepsi bende var. alanlar. kişi olarak seçilmiştir.

“13. HEPİMİZİN GARANTİSİ OLDUĞU DÜRÜSTLÜK VE DÜRÜSTLÜK İÇİN BAŞKAN KEMAL KILIÇDAROĞLU OLACAK”

Derin bir yoksulluk içinde çalışıyorum. Daha önce Başkan Mansur bana bundan hiç bahsetmemişti. Her evde bir engelli çocuğun olduğu, kağıt toplayarak geçimini sağlamaya çalışan ailelerin olduğu sokakta birer birer yürüdüm. Bu sokakta ne erkeklerin ne de kadınların neredeyse hiç dişi yoktu. Bu sokaktaki insanların çoğu sabah kahvaltısı denilen okula giderken kahvaltı yapamadı. Kıza “Sana ne vereyim, ne istiyorsun” diye sordum. Ne dedi; “Bir çörek ve bir parça kek istiyorum.” Bugünün Türkiye başkentinde… Annesi, “Doğal gazımızın parasını yeni aldık” dedi. Şehir ödedi. Bana bir kart gösterdi, ‘Bu kartla ancak et alabiliyoruz başkanım’ dedi, ‘Bu iyi’ dedi. “Normal şartlarda bu eve et girmez” dediği için “artık giriyor” dedi.

Gençlerde büyüme geriliği başladı. Sende bu kilo et var böyle şeylere sebep oluyor… Allah bin kere razı olsun. Genç kadın. Ama ağzında dişleri yok. Karşılığında bu eve doğalgaz için ödenecek bir katkı payı var. Bu çocuklar üşütmez… Annem temizliğe falan giderdi ama bebek küçük olduğu için yapamıyor. Babam kağıt ve karton toplar. Şimdi bu ev en azından açlıktan ölmüyor. 15 Mayıs’ta sosyal belediyeciliğe hayat veren Başkan Mansur şahsında Millet İttifakı’nın iktidara gelmesini temenni ediyorum. İYİ Parti bu ülkenin sigortasıdır. Umarım İYİ Parti çok önemli bir başarıya imza atar ve 13.Cumhurbaşkanı, gerek Türkiye’de paranızı çalanlara, gerekse hakkınızı gasp edenlere hepimizin dürüstlüğüne ve şerefine kefil olduğumuz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır. 15 Mayıs’tan itibaren hesap sorulacak.

Çalan, yiyen ve onaylayanlardan hesap sorulacak. Neyden sorumlu olacak? Yasaya göre verecek; yargılayacak Bir siyasetçi parmakla işaret edip şunu yargıla demez. Başkan çıktı ve “Ey Meral Akşener, bunlar senin en güzel günlerin. Yarın başına ne geleceğini söyleyemeyecektir. Çünkü bir politikacı intikam için bir otorite değildir. Ama hırsızın, çalanın, haksızlık yapanın, çalanın karşısında mahkemeyi özgür, korkusuz, bağımsız, objektif ve korkusuz kılan da O’dur. Hukukun üstünlüğünü tam olarak uygulayan kişidir. Demokrasiyi tam olarak gerçekleştiren kişidir.

“DEĞERLİ GENÇLER, UMUTLARINIZ GERÇEKLEŞTİ”

Sevgili gençler, bu ülkeden gitmek istiyorsunuz. Fazla zaman kalmadı, sabırlı olun. Burada kalacaksın, bir işin ve gücün olacak. Umutlarınız gerçekleşecek. İnşallah yurt dışına giden çocuklarımız da memleketlerine hizmet için geri dönerler.

“ERDOĞAN’A BÜYÜK BİR SAYGIYLA GİDECEĞİZ TABİİ”

14 Mayıs’ta her bir kardeşim diğer kardeşimizi sandığa götürecek, sandıklar korunacak ve 14 Mayıs akşamı da elbette Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı büyük bir saygıyla uğurlayacağız. Sayın Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı olarak alkışlayacağız.”

İlginizi Çekebilir