İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “Ayın 2’sinde yapacağımız toplantıda aday görüşülecek”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayının ne zaman görüşüleceği sorusuna, “İnşallah ayın 2’sindeki toplantımızda bu konu görüşülür. Bu toplantının belki de en önemli konusu bu olacak.” Akşener, seçimin ertelenmesi tartışmasına ilişkin de, “Ertelemeyi düşündüler ama lehlerine olmayacağını anlayınca bir an önce yapalım demeye başladılar.”

Habertürk yazarı Fatih Altaylı ile yaptığı söyleşide Akşener, “Söyleyecek çok şeyim var ama önce bu günleri bir atlatalım. Size daha sonra söyleyeceğiz. Diyarbakır’da sadece 6 bina yıkıldı, 404 kişi öldü. Gerisini kendin hesapla Fatih Bey.

SEÇİM TARTIŞMASI

Seçimin ertelenmesi tartışmasına da değinen Akşener, “Ertelemeyi düşündüler ama lehlerine olmayacağını anlayınca bir an önce yapalım demeye başladılar. O yüzden şimdi Bülent Arınç’a kızgınlar.”

Akşener şöyle devam etti: “Depremden etkilenen 8 ilde seçim yapılmasının önünde hiçbir engel yok. Kahramanmaraş, Adıyaman ve özellikle Hatay sorunlu ama çözüm bulundu. Ta ki birileri bu şehirlerdeki çevreden yararlanmaya çalışana kadar.”

CUMHURBAŞKANI MUHALEFET ADAYLARI

Akşener, Milli İttifak toplantısında ‘deprem’ gündemiyle cumhurbaşkanı adayının açıklanmadığını belirterek, ‘Peki, bu konu ne zaman görüşülecek? sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Ayın 2’sinde yapacağımız toplantıda inşallah bu konu ele alınır. Bu toplantının belki de en önemli konusu bu.”

Altayla’nın “Umutsuz görünüyorsun” sözlerine karşılık Akşener, “Hayır. Hiç olacak mı? Tek bir siyasi hedefimiz var. Türkiye bu hükümetten kurtulmalı. Bunu yapmak için mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Umutsuz olmaya hakkımız yok ve umutsuz olmak için hiçbir nedenimiz yok.”

Fatih Altaylı “Peki adaylıkla ilgili bir fikriniz var mı? Akşener, “Masadakiler 15 gün öncesine göre daha uzlaşmacı mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Fatih Bey, ben konuşurken bozguncu muamelesi görüyorum. Kimseyi kırmamaya çalışırım, kimseye saygı duymam. Ama ne söylesem yanlış. Bu yüzden konuşmayacağım. Çünkü kızınızın, benim oğlumun ve milyonlarca çocuğumuzun harika bir geleceği olması için Türkiye’yi bu güçten kurtarmaktan başka çare yok. can atıyorum Ama şunu bil. Seninle programı yaptığımız gün durduğum yerdeyim. Türkiye’de milyonlarca insan nerede duruyorsa ben de oradayım. Milyonlarca genç ne derse desin, taleplerini dinliyor ve seslendiriyorum. Ama konuşmayacağım.”

İlginizi Çekebilir