İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Bana ve Kılıçdaroğlu’na her şeyi anlattılar ama hırsız diyemediler

Bolu kent meydanında belde halkına seslenen Meral Akşener, “Bana çok şey söylendi çok şükür hırsıza anlatamadılar. Kılıçdaroğlu hakkında çok konuştular ama hırsız da diyemediler.” kullanılan ifadeler.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimleri öncesi Bolu ilçe meydanında vatandaşlara seslendi.

“Bana ve Kılıçdaroğlu’na her şeyi anlattılar ama bana hırsız diyemediler” diyen Akşener, “Böylece onca iftira, linç ve hakarete rağmen hayatta kaldık. Neden ayaktaydık? Çünkü biz harama dokunmuyoruz, sana inandığımız için.” söz konusu

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Biliyorum ki bu ülkede para için organlarını satanlar var çocuklarını bu noktaya getirmek için. 15 Mayıs sabahı hepsini kaldıracağız. Çatışma içindeki belediyelerimizin daha rahat iş yapmalarını sağlayacağız. İşsiz gençlerimizin iş bulmasını sağlayacağız. Emeklilerimizin maaşını yaşama ücretine eşit hale getireceğiz. Asgari ücreti yoksulluk sınırının üzerine çıkaracağız.

Cumhuriyet düşmanlığının anlamı nedir? Yani Cumhuriyet ve Cumhuriyetin kurucuları ile verilen mücadele Türkiye’yi nereye götürdü? Sana söyleyeyim; Şimdilik bayrağın rengini beğenmeyenler, federasyon isteyenler kadın haklarını tanımıyor, İstanbul Sözleşmesi’nin bile kaldırılmasını isteyen kadınların 6284 sayılı yasayı bile kaldırdığı zihniyetiyle yol izleyenler, sırtından tay ve sopa geçirilmemeli, akıl bize hikmet öğretir. Cumhuriyetin kurucularına 2 ayyaş diyenlerin durumunu anlıyor musunuz?

Bir başka çelişki de, bize İslam’ı öğretenlerin, onu öncelikle köle haklarına kadar genişletenler arasında olmasıdır.

Artık 200 liraya kıyma alamayanlar hafta içi mutfağının ihtiyaçlarını giderebilecek.

Seçildiğimizde 100.000 öğretmen atayacağız. CPSU kurbanlarının şikayetlerini ortadan kaldıracağız.

Sizden bir isteğim var. Üç yıldır seyahat ediyorum. Bu mağazalarda asla ne kendi partimi övdüm ne de başkalarını kınadım. İYİ Parti’ye oy vermenizi istiyorum. Ben de sizden 13. başkanımız olacak Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermenizi istiyorum.

Meral başbakan diyorsun… Ben senin helal oylarınla ​​başbakan olmak istiyorum.”

İlginizi Çekebilir