İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Dert kaderden, bela Beştepe’den

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Yukarıdan emir gelmedikçe hiçbir bürokratın hareket etmediği bir sistem bu. Evet deprem bu topraklarda kaderdir ama felaketi felakete çevirmek kader değil beceriksizliktir. Dert kaderden ama bela Beştepe’den. söz konusu.

Akşener, FOX TV’de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat’te açıklamalarda bulundu. Axener dedi ki:

“Depremin yıkıntıları üzerine bir şeyler yapmaya çalıştılar, eksiklikleri ve yanlışları anladık. 1999’da bireyler ve politikacılar olarak anlaşıldık. 2002 yılında arkadaşlarımız gelip bugün bizi yönettiler. 2017’den sonra bürokrasi denen Sayın Erdoğan’ın ayağına dolanan bu hastalıktan kurtulmak için parti başkanlığı denen sistem bir kişinin kararına bağlı.

Çok hızlı çalışması gereken sistemin korkunç bürokratik kararsızlığa neden olması bizi üzdü ama bu depremde gördüm ki insanlar karar veremiyor her şeyden önce beceriksizlik, beceriksizlik arka planda ama aynı zamanda bu tek adam sisteminin hızlı bir şekilde vermesi gereken kararların geriye dönük olarak algılanamayacağı.

Yukarıdan emir gelmedikçe tek bir bürokratın hareket etmediği bir sistemdir. Evet deprem bu topraklarda kaderdir ama felaketi felakete çevirmek kader değil beceriksizliktir. Dert kaderden ama bela Beştepe’den. Umarım buradaki garip beceriksizliği ortadan kaldıracak adımlar atılır.

Musibet büyük olup da baş edilemez olunca musibet büyük oldu. Dünyanın her yerinden insanlar yardıma geldi, bu ülkelerin yöneticileri bizim insanımıza karşı öyle bir tavır sergiliyor ki, bir saldırı başlatabilirler mi bilmiyorum. Yapabilseydi harika olurdu.

7 gün üst üste afet bölgesine gittim, her günüm bir yerlerdeydi. Kadınlar benden tuvalet istiyor, tuvalet. Milletimiz bize bir görev verdi: Ben seni iktidara getireceğim, sen de bize hizmet edeceksin. Bizim görevimiz, halkın seçmenin savunucusu olmaktır. Seçmenler son 20 yılda hayırsever olmaktan çıktı. Dalış nedeniyle bölünmüştür. Saçma sapan olduğu için istismar edilen bir durum var.

10’dan başkan yardımcılarımız gitti ilçe teşkilatlarımızdan bilgi aldık. Boru ile ilgili sorun, alanlardan aldığımız bilgilerdir. Mesela tarladan arkadaşımız hipotermiden üşüdüğünü anlatmıştı. Yardımın muhatabına ulaşmadığını anladık.

AFAD’ın müdürü olan vali, valilikten izin almadan iş yapamazdı. Olamaz, bu yüzden karar veremezler. Ona bakar, ona bakar, sonunda Beştepe’ye gider. Her halükarda, sizlerin oylarıyla bu garip sistemi değiştirmek için çok iyi bir iş çıkarmalıyız.

İlginizi Çekebilir