İYİ Parti Genel Başkanı Akşener iktidara: Büyük bir depremi büyük bir felakete çevirdiniz

İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulundu. Yavaş, “Tartışmaya girmeyiz. Biz işimizi yapıyoruz” dedi. Akşener, “Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını aramak istiyorum. Büyük bir depremi büyük bir felakete çevirdiniz” dedi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, deprem bölgesi Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulundu.

SLOW: HAREKET ETMİYORUZ, İŞİMİZİ YAPIYORUZ

Mansur Yavaş, “Sayın Cumhurbaşkanı biliyorsunuz zaman zaman bunları tartışmak isteyenler oluyor. Tartışmaya girmeyiz. Biz işimizi yapıyoruz, Kahramanmaraş halkı için buradayız. İstisnasız tüm belediyeler ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Burada artık siyasi tartışmalarla ilgilenmiyoruz, çünkü dediğim gibi insani, kamu görevimizi yerine getirmek için buradayız.”

AKSENER: BUNU BÜYÜK DEPREMDEN BÜYÜK AFETE DÖNDÜRDÜNÜZ

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener şunları söyledi:

“Gittiğimiz her yerde rozet takmadık. Ben takmadım, arkadaşlarım rozet takmadı. Şimdi rozetimle ikinci tura çıkıyorum çünkü seçim 14 Mayıs’ta. Kararı deprem bölgesinde veya deprem bölgesi dışındaki her bölgede yaşayan vatandaşlarımız verecek. Gördüğümüz ilk manzara gerçekten bir felaketti. İlk geldiğimde gördüklerim ve bugün gördüklerim dışında dürüstçe söyleyebilirim ki bir depremzede olarak kendimi gerçekten iyi hissettim. Musibeti yaşayanlar, maruz kalanlar o dönemi unuttuklarını sanıyorlar ama bu ilk işe yaradığında oluyor. Hükümet bunu yapmalıydı. Belediyelerin ayrı bir görevi var.

Sayın Erdoğan ve arkadaşlarını davet etmek istiyorum. Onu büyük bir depremden şiddetli bir felakete çevirdiniz. Merkezi yönetim bütçesi ile belediyenin kaynaklarını birleştirerek vatandaşa hizmet etmek.

Bunu 1999 depreminden kurtulmuş biri olarak söylüyorum. Güçlerimizi birleştirmez ve ekonomiyi birleştirmezsek bu görevin üstesinden gelmek zor olacaktır. Erdoğan çöp atmayı bırak. Seçici ayrıştırmadan muzdarip olacaksınız. Bu iki ayda bu insanlara azap çektirmeyin.”

İlginizi Çekebilir