İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Millet İttifakı toplantısının ardından karargahıyla bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, cumhurbaşkanı adayını görüşmek üzere 6 masalı toplantının ardından milletvekilleri ve başkanlık divanı üyelerini bir araya getirdi. Akşener’in kurmaylarıyla görüşmesi yaklaşık 3,5 saat sürdü.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanı adayını görüştüğü 6 masalı toplantının ardından milletvekilleri ve başkanlık divanı üyeleriyle bir araya geldi.

Akşener, partisinin ek binasında, Mutluluk Partisi’nin ev sahipliği yaptığı son 6 masalı ikinci tur toplantı hakkında milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Divanı üyeleri ve başdanışmanları bilgilendirmek için bir toplantı düzenledi.

Görüşme yaklaşık 3,5 saat sürdü.

Akşener görüşmenin ardından gazetecilere herhangi bir açıklama yapmadı.

Görüşmeyle ilgili soruya milletvekilleri ve bazı Başkanlık Divanı üyeleri, “Genel Müdürlüğün toplantısını bekleyin”, “Her şey güzel olacak” ve “Türkiye’de her şey güzel olacak” yanıtını verdi.

Edinilen bilgiye göre, bazı çalışanlar altı kişilik masanın dağılmasının mümkün olmadığını belirtti.

İYİ Parti Genel Başkanı saat 14.00’te Genel İdare Meclisi üyeleriyle, saat 17.00’de ise il başkanlarıyla görüşecek.

“İSİM SÖYLEMEDİK”

Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu toplantı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akşener’in kendilerini Milletler İttifakı liderlerinin görüşmesinin ardından görüşmeye davet ettiğini belirten Tatlıoğlu, “Görüşme hakkında başkanımız bilgi verecek. Biz de görüşlerimizi paylaşacağız. İYİ parti mekanizmalarında karar alma süreçleri parti meclisleri tarafından yapılmaktadır. Hep böyle oldu, hep güzel sonuçlar. Ortak karar aldık, toplu karar aldık. Milletin ve Türkiye’nin çıkarlarını, geleceğini ve bugününü hedef alır. Yine öyle olacak.” dedi.

“İsim üzerinde bir fikir birliği var mı?” Tatlıoğlu, “İsim konusunu konuşmadık. Henüz hiçbir şey konuşmadık.” cevap verdi.

“ORTAK BİR KARAR ALMAYA GELDİK”

Başkandan bununla ilgili bir şey aldınız mı? Tatlıoğlu, “Şu anda bir bilgi yok. Sayın Cumhurbaşkanı bu paylaşımı yapacak. Türkiye’nin bu tek adam sisteminden çıkması için ne iyiyse, ne uygunsa onu yapacağız.” söz konusu.

İYİ Parti Mali İşler Genel Başkanı Ümit Dikbayır’ın sosyal ağlarda yaptığı açıklamayı hatırlatan Tatlıoğlu, bunun kişisel bir tavır olduğunu vurgulayarak, “Toplu karar almaya geldik. Genel olarak İYİ Parti olarak toplu kararlar alıyoruz. Her konuda Başkanlık Divanımız, milletvekillerimiz, Genel İdare Meclisi üyelerimiz, yarın il başkanlarımız, cumartesi eski il başkanlarımız ve tüm milletvekillerimizle bir araya gelip karar vereceğiz. Milletimiz için çok iyi olacak” dedi. değerlendirmesini yaptı.

“İNSANLARA YOL GÖSTERMEYEN HİÇBİR ŞEYİ YAPAMIYORUZ”

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda bir mutabakat, mutabakat var mı?” Tatlıoğlu, soruya şu yanıtı verdi:

“Değerli genel başkanımız ile İYİ Parti’nin başından beri konuştuğu açıktır. Biz ilkelerin rehberliğinde politikalar oluşturuyoruz, Cumhurbaşkanımız da öyle. Türkiye’de ilkeli bir siyaset yapılıyor, yapılmasını da istiyoruz. Şimdi ne olduğunu öğreneceğiz. Meslektaşlarımız bu konuda görüşlerini beyan edeceklerdir. Cumartesi günü tekrar buluşacağız. Çünkü birçok arkadaşımız deprem bölgesinde. Onlar da gelecek, Cumartesi günü daha kapsamlı bir toplantı yapacağız. Türkiye iyi olacak.”

Tatlıoğlu, “Milletler İttifakı cumhurbaşkanı adayı konusunda 5 partinin mutabakata vardığı” açıklamalarını hatırlatarak, “Bu konuda yorum yapamam çünkü bize bilgi verilmedi. Millete götürmeyen hiçbir şeyin içinde olmayacağız.” sözlerini söyledi.

İlginizi Çekebilir