İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: Partisinde taliplerden başka kimse kalmadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Milletvekili Seçimleri Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu. AKP’lilere seslenen Akşener, “Diyelim ki Sayın Erdoğan kazandı. 5 yıl o kadar çabuk geçecek ki artık aday olmayacak. “Müfrezesinde taliplerden başka kimse yok” dedi.

“Özellikle Erdoğan’ı çok sevenler yıllardır AKP’ye oy verdiler ve bugün oy kullanmak isteyenlerin 14 Mayıs’ta önce İYİ Parti’ye ve Kılıçdaroğlu’na oy vermesi gerekiyor. Bu canavarca sistemin değişmesi gerekiyor” diyen Akşener, konuşmasında şunları kaydetti:

“Bu seçimler çok önemli. En son hangi seçimlerde parlamentarizme geçiş konuşulmaya başlandı. Tek adam sisteminin korunduğu bir sonuç alınırsa, bu çirkin sistemden kurtulmaktan bahsetmek bir daha işe yaramaz. AKP’ye oy veren ve Erdoğan’ı çok seven arkadaşlarıma sesleniyorum. Diyelim ki Erdoğan kazandı. 5 yıl o kadar çabuk geçecek ki artık aday olmayacak. Müfrezesinde taliplerden başka kimse kalmamıştı. Bu çirkin sistem altında 82 puan almasına rağmen bu taraftan haksızlığa uğrayan, amcası ve ayısı olan kişiler 52 puanla atanıyor. 82, 92 puanla ortada kalmış gençlerin öfkesi… Bu ülkede nefes alamayan, sürekli itilip kakılan, tecavüze uğrayan, taciz edilen, sonra da suçlanan kadınların öfkesi… Tutundukları için öfkeden uyuyan annelerin öfkesi geceleri aç kalan ve sabahları okula yiyecek getiremeyen çocukları…

Benim tarımım mercimek, buğday, nohuttan geçtik, saman ithal edilen, Sırbistan’dan et ithal edilen, Venezüella’dan hayvan ithal edilen bir ülkenin tarımında çalışanların öfkesi… evine bakamayan, işsiz kalan… Bunlar birikecek, birikecek. Bundan sonra seçilen kişi aynı öfkeyi bu tarafa aktaracaktır. Bunu çok içten söylüyorum. Hele Erdoğan’ı çok sevenler yıllardır AKP’ye oy veriyor, bugün oy kullanmak isteyenlerin 14 Mayıs’ta önce İYİ Parti’ye ve Kılıçdaroğlu’na oy vermesi gerekiyor. Bu lanet sistemin değişmesi gerekiyor. Bu canavarca sistem değişince meşruiyet gelecek, liyakat gelecek ve adam kayırmacılık ortadan kalkacak. 82 puan alan çocukları, bir kerede 100.000 öğretmeni atayacaklar ve köy okullarını yeniden açacaklar. Esnafın kepenk kapatma sorunu çözülecek.

Yargıda, adalette tarafsızlık, bağımsızlık, korkusuzluk ve tarafsızlık sağlanacaktır. Ayrıca, katlanabilir sınırlar güçlendirilecektir. Avrupa’nın hendeği haline gelen Türkiye’nin inanılmaz bir mülteci sorunu var. Bu insanlar kamyonlara yüklenmeyecek, iki yıl boyunca davul zurnalarla memleketlerine gönderilecek.

Türkiye potansiyelini kullanacaktır, Türkiye’nin imkanları geniştir. Türkiye öyle bir coğrafyada ki bir milletle savaşmak yerine onunla ticaret ve üretim yaparsak sadece ilk sınır komşularıyla 7 trilyon dolarlık bir ticaret hacmine sahip oluyor. Avrupa ve Asya da dahil edilirse ticaret hacmi 21 trilyon dolar olur. Bunu başardığınız gün kişi işsiz mi kalacak? Genç yurt dışına çıkmak istese de istemese de. O bilmiyor. Bu da doktorlarımızı her gün döven zihniyetin yok olması demektir. Dolayısıyla 14 Mayıs önemli bir seçimdir, ülkemizin, insanımızın ve Vatanımızın davasına hizmet etmesini temenni ediyorum.

14 Mayıs akşamı öyle bir akşam olacak ki Sayın Erdoğan saygıyla görevden alındı, Kılıçdaroğlu makamında oturup alkışlandı. 15 Mayıs sabahı bu ülkede güneş doğacak. İYİ Parti bu ülkenin sigortasıdır. İYİ Parti’yi birinci sıraya koyacağız ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başbakan olacak.”

İlginizi Çekebilir