İYİ Parti Genel Başkanı Akşener yarın partisinin seçim beyannamesini açıklayacak.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini yarın 600 milletvekili adayının katılımıyla açıklayacak.

Akşener, 14 Mayıs’ta yapılacak genel cumhurbaşkanlığı ve 28’inci milletvekilliği seçimine hazırlanan partisinin seçim beyannamesini 600 milletvekili adayının katılacağı ATO kongresinde açıklayacak.

Bildiride, partinin kuruluşundan bu yana adalet, kalkınma, tarım, ekonomi, sağlık, eğitim ve terörle mücadele alanlarında kamuoyuna iletilen politikalar ve parti tarafından belirlenen hedefler yer alacak.

Doğal afetlere karşı alınacak tedbirler ve bu doğrultuda projelerin yer aldığı bildiride, olası depremlere hazırlık için kısa ve orta vadeli master planların hazırlanacağı belirtiliyor.

Şehircilik ve Afet Yönetimi Bakanlığı’nın kurulması taahhüdünün de yer aldığı bildirgede, afetten etkilenen illerde sürdürülebilir yaşamın sağlanması ve ekonomik faaliyetin yeniden başlaması hedefi doğrultusunda hazırlanan “İnsani Sanayi Bölgeleri Projesi” hayata geçirildi. Maraş merkezde deprem…

“AÇIK KAPILAR – SINIRLAR AÇIK” POLİTİKASI İPTAL EDİLECEK

İYİ Parti’nin açıklamasında Suriye ve diğer ülkelerden gelen mülteciler ve göçmenlere yönelik politikaya odaklanıldı.

Bu bağlamda, Türkiye’nin demografik yapısını ve ulusal kimliğini korumak amacıyla hazırlanan “Ulusal Göç Doktrini” ve “Açık Kapılar – Açık Sınırlar” politikasına son verileceği bildirgesinde bu durum yansıtılmış, ” geçici mülteci statüsü” iptal edilecektir.

Bildirgede, bu çerçevede oluşturulan stratejik belge ve eylem planıyla birlikte, Suriyelilerin 2026 yılına kadar kademeli olarak Türkiye’ye dönüşü politikası yer aldı.

İlginizi Çekebilir