İYİ Parti Göçmenler İçin Genel Kurul Talebi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, İYİ Meclis Grubu’nun “göçmen sorununu” çözmek için önümüzdeki hafta Meclis’te genel kurul talep edeceğini duyurdu.

“DEPREM BU SORUNU HIZLI VE ETKİLİ ÇÖZMEMİZ GEREKLİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantısında yaptığı yazılı açıklamayı hatırlatan Zorlu, “Genel Başkanımız Meral Akşener dünkü grup konuşmasında mülteci konusuna ilişkin kapsamlı değerlendirmesini ülkemizle paylaştı. Çünkü yaşadığımız deprem ve sonrasında ortaya çıkan çetin tablo, afet yönetimi ve afet sonrası yönetim kapsamında bu sorunu hızlı ve etkin bir şekilde çözmemiz gerektiğini gösteriyor.

“TRUTSK CUMHURİYETİ’NİN İÇ BARIŞINDA VE DEMOGRAFİK YAŞAM ALANINDA GÜVENLİĞİMİZ”

Endişelerinin ve çağrılarının Türkiye Cumhuriyeti’nin iç dünyası ve demografik yaşamıyla ilgili olduğunu belirten Zorlu, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın meclisi toplayarak nihai kararı vereceğini açıklamasının ardından meclis grubumuz genel kurul isteyecektir. mecliste görüşüyor. gelecek hafta. Halkımızın iradesi ve iradesiyle birlikte çözelim. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bu konuda öncülük yapmaya ve çözüm bulmaya davet ediyoruz.”

ACKSENER: SIĞINMACILARIN SORUNUNU ÇÖZME ZAMANI GELDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada TBMM’yi toplantıya davet edeceklerini belirterek, “Mülteci sorununu çözmenin zamanı geldi. Buradan hükümete, başlayacak yeni inşa süreci kapsamında mültecileri ülkelerine geri göndermesini, bunun için gerekli adımları atmasını ve bir an önce diplomatik müzakerelere başlamasını rica ediyorum. Halkımızın bekası için, devletimizin bekası için bu müzakereleri yapmaya, bu sorunu çözmeye hazırım. Biz hazırız” dedi.

İlginizi Çekebilir