İYİ Parti üyesi Turhan Chomez: Biz hala masadayız, diğerleri masayı terk etti

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Chomez, “Altı Levha’nın yaşatılması için elimizden geleni yaptık. Aslında hala Altı Masa’nın içindeyiz, bu masa tek masa olarak devam ediyor, cumhurbaşkanı adayı olmak için bu masaya oturanlar bu masadan çıkıp bizi ittiler.”

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına konuk olan Chomez, “Bu masa Kemal Bey’in emriyle kuruldu ve bir yılda güzel bir iş çıkardı. Son toplantıda diğer partilerin dayatmasıyla Kemal Bey’in müşterek aday olması gerektiği söylense de bu imzanın imzalanması ve Meral Hanım’ın önüne atılan bir imza ile Kemal Bey’in adaylığının tasdik edilmesi, bu “bu masadan kalkın” demektir.

“Six Table’ı yıkmadılar, kovuldular” diyen Chomez, “Six Table’ın devam etmesi için elimizden geleni yaptık. Aslında hala Altı Masa’nın içindeyiz, bu masa tek masa olarak devam ediyor, cumhurbaşkanı adayı olmak için bu masaya oturanlar bu masadan çıkıp bizi ittiler.”

Pazartesi günkü görüşmeye Özdemir’in mi yoksa Akşener’in mi katılacağının sorulması üzerine Chomez, “Onu tanımıyorum, bugün görüşürüz. Siyasette her şey mümkündür. 24 saat uzun bir süre, her şey olabilir ama merkeze gidince öğreneceğim.

İlginizi Çekebilir