İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanı’na yönelik saldırısına muhalefet liderlerinden biri tepki gösterdi.

İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanı’na yönelik silahlı saldırısına ilişkin açıklama yapan muhalefet liderleri, “Korkmuyoruz. Öfke, şiddet ve nefret siyaseti kaybedecek; umut, barış ve güven galip gelecek!” mesaj verdi

İstanbul’da İYİ il merkezine düzenlenen silahlı saldırıya tepkiler sürerken, muhalefet liderlerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor.

KARAMOLLAOĞLU: “NEFRET POLİTİKASI KAYBEDECEK”

Parti genel başkanı Saadet Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İYİ Parti İstanbul İl Başkanına yönelik hain saldırıyı kınıyor, İYİ Parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum; Umarım sorumlular kanun önünde adalete teslim edilir. Öfke, şiddet ve nefret siyaseti kaybedecek; umut, barış ve güven galip gelecek!”

BABADAN: “HALA MÜCADELEYE DEVAM EDELİM”

DEVA partisi lideri Ali Babacan, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“İYİ Parti’ye ve Meral Akşener Hanım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Saldırının sorumluları derhal bulunup cezalandırılmalıdır. Ülkemizin şiddetten kurtuluşu için mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz.”

DAVUTOĞLU: “KORKMUYORSUNUZ”

Geleceğin partisi genel başkanı Ahmet Davutoğlu ise sosyal medya hesabından saldırıya şu sözlerle tepki gösterdi:

“Korkutamazsın. İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanı’na yönelik silahlı saldırısını kınıyorum. Bayım. Başta Meral Akşener olmak üzere tüm İYİ Parti camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kara elleriyle ülkemizi karıştırmak isteyenler asla hedeflerine ulaşamayacaklardır.”

UYSAL: “ERDOĞAN TEHDİT EDERSE…”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, saldırıya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Anadolu’daki imam ve cemaat hakkında kısa bir açıklama var! Bu ülkenin cumhurbaşkanı olan Erdoğan, daha doğrusu ona oy veren kitleleri tehdit ederse, bir deli çıkıp kurşun sıkar! Sadece yolsuzluk ve hukuksuzlukla değil, sorumsuzlukla da mücadele ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir