Kadıköy’de şüpheli kedi ölümleri | Haber sitesi PolitikYol

İstanbul Kadıköy’e bağlı Fenerbahçe Mahallesi’nde iki günde dışarıda beslenen yaklaşık 34 kedi ölü bulundu, bazı mahalle sakinlerinin evde beslediği kediler de ortadan kayboldu.

DHA’nın aktardığı habere göre, ihbar üzerine olay yerine polis, Kadıköy Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını inceledikten sonra olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, ölen kedilerden numune alarak analiz için laboratuvara gönderdi. Yaralı olarak hayatta kalan kedi, çevredeki bir veteriner tarafından tedavi altına alındı.

“Kedimi ararken komşu bahçelerde ölü kediler gördüm”

Sokakta kedi besleyen ve evinde 4 yaşındaki kedisi kaybolan mahalle sakini Çağla Göksu, “Dünden beri bu sokaktaki kedilerin kısmen zehirlenerek öldüğünü gördük. Dün saat 13:30’dan beri kedimi bulamıyorum. Kedimi ararken komşu bahçelerde ölü kediler gördüm. Yani, bizim tarafımızdan hesaplanan kayıpları saymazsak, şu anda sadece 32 ölü kedi var. Yani 4 tanesi benimki gibi zaten ev kedisi. Balkondan çıkıp burada dolaşan kediler. Bir şey serpmiş olmalılar. Ya da bir yere pençesini vurmuş olmalı. Bence çok büyük bir katliamdı. Burada kaç tane kedi evi olduğunu görüyorsunuz. Acil önlem nasıl alınır bilmiyorum. Aslında, suçlunun kim olduğunu bilmiyorum. Ama bir şekilde kamera sistemi kurmak gerektiğini düşünüyorum. Ne de olsa kedileri seviyoruz. Dün burada büyük bir maç vardı. Yani biz Fenerbahçeliyiz. Ben de Fenerbahçeliyim. Ama garip bir şekilde kalabalıktı. Kullanılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. Bu arada buraya bir şey koymak ya da kalabalığın arasından atmak gayet mümkün” dedi.

“BÜYÜK SAVAŞ”

Konuşmasına devam eden Göksu, “Ben bir açıklama yaptım. Çok dikkatliydiler. Gerçekleştirildi. Araba buraya iki kez geldi. Ölen hayvanlardan biri Halk Sağlığı Hizmetleri’ne götürüldü. Hatta sosis, bahçelerden birinde bulunan bir hayvanın yanında bulundu. Acaba içinde zehirli bir şey var mı? Ama bu İstanbul’da yapılmaz ve Ankara’ya gitmek zorunda kalır. Tabii ki, sonucu elde etmek daha fazla zaman alacaktır. Ne tür bir zehirlenme olduğunu öğrenmeleri gerekiyor. Burada zehirli yiyecek var mı, ne olduğunu bilmiyoruz. Çünkü hayvanlar regl ile ölürler. Yani büyük bir katliam. “Hayvanlar birkaç saatlik aralıklarla ölüyordu” dedi.

İlginizi Çekebilir