Kaftancıoğlu’ndan Kılıçdaroğlu için bağış çağrısı: Yurttaş dayanışmasının ne kadar değerli olduğunu biliyoruz ve bunu bu seçimde göstereceğiz

Canan Kaftancıoğlu, parti teşkilatı üyeleriyle birlikte CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek amacıyla bağışta bulundu. Vatandaşları Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmaya çağıran Kaftancıoğlu, “Sivil dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz ve bunu bu seçimde göstereceğiz. Çünkü gördük ki, seçim öncesi devletin bütün imkanları sınırsızca ve küçümseyici bir şekilde kullanıldığında insanların gelip hissettiği o 5 kuruş çok daha güçlü oluyor.”

İstanbul İl Başkanlığı ve 39 ilçe teşkilat başkanı, CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına destek için bugün İş Bankası şubelerinden bağışta bulundu.

“DEVLETİN TÜM İMKANLARI SEÇİCİ, SINIRSIZ VE ŞARTLI OLARAK KULLANILMAKTADIR”

Kaftancıoğlu ve il yöneticileri de bağışlarını Taksim’deki İş Diğerleri şubesine yaptı. Saat 11.00 sıralarında banka önünde toplanan partililer, bankada yaşanan gerginlik nedeniyle bir süre operasyonlarını yürütemezken, bu sırada açıklama yapan Kaftancıoğlu, partililerin bulunduğu hatta dikkat çekti. ve kasaba halkı bağış için oluşturmuş ve şöyle demiş:

“Biz CHP teşkilatı ve İstanbullular, halkın cumhurbaşkanı adayının kampanyasına destek olmak ve bu desteği vermek için ne kadar gerekiyorsa bekleyeceğiz. Bu dayanışmayı göstereceğiz. Çünkü sivil dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz ve bunu bu seçimlerde göstereceğiz. Çünkü gördük ki, devletin bütün imkanları seçici, sınırsız ve küçümseyici bir şekilde kullanıldığında, halkın gelip hissederek verdiği 5 kopek çok daha güçlü oluyor. Bu dayanışmayı, halkların dayanışmasını artırmaya büyük önem veriyoruz. Çünkü tüm imkanları kullananların, milletin oyu ve desteğiyle cumhurbaşkanı seçilecek olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı koltuğuna halkla birlikte oturmasını çok önemli buluyoruz. böyle bir dayanışma . Bu nedenle 39 ilçede dayanışmayı artırıp, millet ne kadar kuruş verirse versin, halkın Cumhurbaşkanlığı ile kampanyasını sürdürmesini sağlayacağız.

“DAYANIŞMANLIĞINIZI GÖSTERMEK ÇOK DEĞERLİ”

Sizin aracılığınızla tüm İstanbullulara bir çağrı yapmak istiyorum. Tıpkı depremdeki dayanışma gibi, miktarı önemli değil, halkın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile dayanışmanızı göstermeniz çok değerli. Çünkü bir yanda halkla siyaset yapanlar var, diğer yanda devletin imkan ve kaynaklarını küçümseyenler var.”

Açıklamanın ardından Kaftancıoğlu ve beraberindekiler, CHP ve Millet İttifakı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyasına bağışta bulundu. Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun hesabına 55 bin 598 lira yatırdı.

İlginizi Çekebilir