Kaftangioğlu’ndan ‘sahte seçmen’ açıklaması | Haber sitesi PolitikYol

Canan Kaftancıoğlu, vatandaşlardan sosyal medyadaki seçmen yalanlarına, kaynağı ve kimden geldiği bilinmeyen mesajlara güvenmemelerini istedi. Kaftancıoğlu, “Spesifik ve şüpheli durumlarla ilgili olarak hem siz hem de teşkilatlarımız gerekli itirazları yaptı. Sonuçları bekliyoruz. Takip ediyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine sayılı günler kala CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından “sahte seçmen” iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Sevgili İstanbullular! WhatsApp gruplarında “Benim dairemde” veya “Akrabamda” diye başlayan çok sayıda sahte oy olduğunu iddia eden ses kayıtlarını lütfen dikkate almayın. Özellikle takip ettim ve nedense bu yakın veya komşuya ulaşmak mümkün olmadı.

Endişeye neden olan ve kimden veya nereden geldiği belli olmayan mesajlar üzerinde asla durmayın. Karşılaştığınız spesifik şüpheli durumlarla ilgili olarak hem siz hem de kuruluşlarımız gerekli itirazları yapmıştır. Sonuçları bekliyoruz. Takip ediyoruz.”

İlginizi Çekebilir