Kartala Belediyesi Atık Boyama Resim Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Kartala Belediyesi’nin çevre bilincini artırmak ve geri dönüşümü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği “Atık Masası Tasarım Yarışması” sona erdi. Yarışma kapsamında her yaştan Kartallı, atık malzemelerden yapacakları resimlerle hayal güçlerini yansıttı.

Kartala Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık İdaresi tarafından başta çocuklar ve gençler olmak üzere vatandaşlarda çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen “Atık Çizimi Tasarım Yarışması” kapsamında ödüller sahiplerini buldu.

Farklı eserlerin katıldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri Kartal Belediyesi meclis salonu fuayesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yarışmada Ege Sanayi İlkokulu öğrencisi Eren Orhan Mavili “Einstein” adlı çalışmasıyla birinci oldu.

Ambalaj atıkları, elektrikli ve elektronik atıklar, tekstil atıkları ve odun atıkları gibi geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak tabloların oluşturulduğu yarışmanın ödül töreninde birinci olan Eren Orhan Mavili’ye ödülünü Kartal Belediye Başkan Yardımcısı verdi. Adem Uçar. Ege Sanaya İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Mavili; “Einstein” adlı eseri için 2500 liralık bir çek kazandı.

Roj Yiğit “Gidenlerden Kalanlar” adlı çalışmasıyla ikinci olurken, ödül olarak takdim edilen bisikleti Kartal Belediye Başkanı İklim Değişikliği ve Sıfır Atık için Vali Dr. K. Dilek Kars tarafından sunuldu. Yarışmada üçüncülük, Milli Eğitim Vakfı ortaokulu öğrencileri Damla Su Altındağ ve Zeynep Sena Yaman’ın yaptığı “Flamingonun Dönüşümü” adlı eserle alındı.

Ekim 2022’de duyurusu yapılan ve her yaştan Kartallı’nın katılabileceği yarışmanın ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar, tüm katılımcılara teşekkür ederek ortaya çıkan eserlerin beğenildiğini söyledi. . Atıkları sanat eserine dönüştürmeyi çok önemli gördüğünü ifade eden Uçar, Eren Orhan Mavili’yi ‘Einstein’ temalı çalışması için tebrik ettiğini söyledi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

İlginizi Çekebilir