Kartala Belediyesi bölgeye yerleşen depremzedelerin yaralarını tedavi ediyor

Türkiye’yi derinden etkileyen ve boğan depremlerin ardından ilk günden seferberlik başlatan Kartal Belediyesi, can güvenlikleri için evlerini terk etmek zorunda kalan depremzedeler için önlem alarak Kartal’a geldi. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in depremzedelere yönelik talimatları doğrultusunda; Başta ekonomi, sağlık ve eğitim olmak üzere tüm maddi ve manevi alanlarda yardım çalışmaları yürütülüyor.

Kartala Belediyesi depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Felaketin başladığı ilk günlerde bölgeye 95 TIR’la insani yardım gönderen Kartal Belediyesi, can güvenliği için deprem bölgesini terk ederek Kartal’a gelen depremzedeler için önlem aldı.

Bölgeye gelen yaklaşık 350 depremzede; Gıda, hijyen ürünleri, giyim, ev eşyası ve maddi yardımların yanı sıra tıbbi ve psikolojik danışmanlık da veriliyor. Depremin yaralarının sarılması amacıyla depremzedelerin aileleri ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanıyor.

Depremin etkilerini yaşayan depremzedelere psikolojik danışmanlık hizmeti veren Kartal Belediyesi, ihtiyaçlarına göre sağlık hizmeti de veriyor.

Ayrıca depremden etkilenen çocuk ve gençler; Anaokullarında ve Kartal Belediyesi’nin kurslarında eğitim hayatını başarıyla sürdürmektedir. Kartal Belediyesi’ne bağlı anaokullarında 3-6 yaş arası çocukların eğitimi verilirken, ara vermek zorunda kalan LGS (Orta Giriş Sistemi) ve YKS (Yükseköğretim Sınavı) öğrencilerine Mustafa Necati Eğitim Merkezi’nde eğitim veriliyor. çalışmak. .

Kartala Belediyesi, KARKAM’a başvuran depremzedelere istihdam sağlamanın yanı sıra çeşitli iş kollarına yönlendirerek iş bulmalarını da sağlıyor.

444 4 578 numaralı telefonu arayarak KİMER üzerinden başvuran depremden etkilenen vatandaşlara yardım ulaştırılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor.

DEPREM BÖLGELERİNDE HAREKETLİLİK DESTEKLENMESİ

Kartala Belediyesi ise depremden etkilenen bölgelere yardım seferberliğini sürdürüyor. Başkan Gökhan Yüksel adına Antakya merkezde depremzedeler için çalışmalar sürüyor. 800 m2 alana sahip olan çadırkent; lojistik depo, seyyar mutfak ve 10 adet konteyner tuvalet.

Vatandaşlara yardımların toplanması devam ederken, bölgede çalışmaları için teknik destek veriliyor. Kartala Belediyesi teknik heyeti, deprem bölgelerinde hasar tespiti için yapı kontrol çalışması yapıyor.

YARALARIMIZI SAĞLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Kartala Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartala Belediyesi ve Kartalalıların depremzedeler için seferber olduğunu belirterek; “Ülkemizi kasıp kavuran deprem sonucu vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için seferberliğimizi sürdürüyoruz. Hem deprem bölgesinde hem de bölgemize gelen depremzedeler için çalışmalarımız devam ediyor. Dayanışmanın bir göstergesi olarak bu zor günleri hep birlikte atlatacağız.” kullanılan ifadeler.

İlginizi Çekebilir