Kartala Belediyesi deprem bölgesinde yardımlarını sürdürüyor

Kartala Belediyesi, Türkiye’yi sallayan depremler sonucunda afet bölgesindeki depremzedelere yardım etmeye devam ediyor. Hatay’da bulunan Antakya Afet Yönetimi Koordinasyon Merkezi’nde çadır kuran ekipler, toplanan yardımları kesintisiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Kartala Belediyesi çalışanları depremin ilk gününden itibaren depremzedeleri yalnız bırakmadı. Kartala Belediyesi personeli, depremin vurduğu Hatay-Antakya’da depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Kartal Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde ekipler, her gün depremzedelerin sıcak yemek ihtiyacını karşılamakla kalmıyor, toplanan yardımları da başta bölge köyleri olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Toplanan bağışlardan; Gıda, hijyen seti, giysi ve ısıtıcı gibi öncelikli ihtiyaçların yanı sıra çocuklar için hikaye kitabı, boyama kitabı ve çizim malzemeleri de ilçe ve köylerde vatandaşlara ulaştırılıyor.

Öte yandan Antakya dışında Hatay’ın Defne ve Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçelerinde de depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Kartala Belediyesi tarafından çadırlar kuruldu.

Kartala Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, deprem bölgesinde özveriyle çalışan Kartala Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederek; “Kartala Belediyesi olarak depremden etkilenenlere yardım etmeye devam ediyoruz. Afet bölgesinde görev yapan arkadaşlarımız güzel bir iş çıkardılar. Sana yeterince teşekkür edemem. Sadece arama kurtarma çalışmalarında değil, depremzedelere yardımda da büyük çaba gösterdiler. Bu zor günleri dayanışma ruhu içinde hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz” dedi. söz konusu.

İlginizi Çekebilir