Kartala Belediyesi’nden deprem bölgesindeki kadınlara yardım eli

Kartala Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Daire Başkanlığı, deprem bölgesinde yaşayan kadınların büyük bir ihtiyaç duyduğu iç giyim sorununu gidermek için yeni bir adım attı.

Çadır ve konteynırlarda kalanların ve özellikle kadınların yaşadığı hijyen sorunlarından biri olan iç giyim sorununun çözümü için önlem alan Kartala Belediyesi, Kartalalı kadın gönüllülerin desteğiyle bir seminer düzenledi.

Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen atölyede hünerlerini sergileyen Kartallı kadınlar iç çamaşırı dikmeye başladı.

Farklı ebatlarda el yapımı iç çamaşırı kumaşı tedarik eden Kartala Belediyesi, deprem bölgesinde görev yapan Kartala Belediyesi ekipleri aracılığıyla hazır iç çamaşırı kolilerini ihtiyaç sahibi kadınlara ulaştıracak.

Kartala Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Müdürü Deniz Karakan, Kartalalı kadınların deprem bölgesinde yaşayan kadınların sorunlarına duyarlı olduklarını ve iç giyimde yoğun talep gelmesi üzerine hijyen sorunu yaşamamak için harekete geçtiklerini söyledi. bölge. çamaşırların sorun olduğu yerler.

Kartallı kadın gönüllülerin kesip diktikleri el yapımı iç çamaşırları olabildiğince üreterek depremzedelere teslim edeceklerini kaydeden Karakan, depremzedelere daha ucuza yardım etmenin yanı sıra kadın dayanışması ruhunu da sergilediklerini söyledi. Kartala.

İlginizi Çekebilir