Kartala Belediyesi’nin düzenlediği şenlikte depremzedelerin çocukları moral buluyor.

Türkiye’yi vuran depremlerde ilk günden bu yana deprem bölgesinde çalışma yürüten Kartala Belediyesi, depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Depremden en çok etkilenen ilçelerden biri olan Hatay’ın Defne ilçesinde Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından depremzedelere umut ve moral olmak amacıyla “Çocuk Şenlikleri” düzenleniyor.

Türkiye’yi vuran Kahramanmaraş depremlerinin ikinci ayını geride bırakırken, Kartal Belediyesi depremzedelere desteğini sürdürüyor. Kartal Belediyesi’nin Hatay’ın Defne ilçesinde kurduğu çadırkentte yaşam devam ederken, Ramazan ayı boyunca Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü depremzedelere moral verecek etkinlikler düzenliyor.

Hazırlanan etkinlik programlarında, yoğun yıkımların olduğu bölgelerdeki park ziyaretleri, çocukların sevdikleri ve aileleri ile eğlenceli vakit geçirebilecekleri oyun ve eğlence atölyelerinin oluşturulması yer alıyor. Eğlenceli çocuk partilerinin ilk günü Defne’de tavla mahallesinde gerçekleşti.

Atölyeler en küçüğüdür; Balon gezileri, sokak oyunları ve hayali drama oyunlarına katılarak enkazın gölgesinde de olsa aileleri ve sevdikleriyle umut ve sevinç dolu anlar yaşadılar. Aileler çocuklarının mutlu anlarını izleyerek bol bol fotoğraf çektirdi. Etkinlikler sırasında Kartala belediyesi depremzedelere patlamış mısır ve pamuk şeker ikram etti.

Defne depreminden sağ kurtulanlardan Mutiha Oguncu, deprem bölgesindeki çocukların bu tür faaliyetlere çok ihtiyacı olduğunu belirterek; “Burada çok zor bir 6 Şubat geçirdik. Çocuklarımız sağlıksız koşullarda çadırlarda yaşıyor. Başka bir yere gittik ama geri dönmek zorunda kaldık. Kartal Belediyesi bizi hiç yalnız bırakmadı. Çocuklarımız bugün burada çok mutlu oldular. Buna şiddetle ihtiyaçları vardı. Çünkü hala korkudan evlerine giremiyorlar. Kartala Belediyesi’ne sonsuz teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Defne depreminden sağ kurtulanlardan Nuran Oguncu, “Çok zor günler geçirdik. Gülmeyi bile unuttuk. Evimiz yıkıldı, evsiz kaldık. Çocuklarımız bu aktiviteden çok keyif aldılar. Kartala Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Partide eğlenen çocuklardan biri, “Bugün burada çok eğlendik. Arkadaşlarımızla oyunlar oynadık. Kartala belediyesine teşekkür ediyorum.” kullanılan ifadeler.

Kartal belediyesinin çocuk şenlikleri, Hatay’ın Defne ilçesine bağlı belirli alanlarda Ramazan ayına kadar devam edecek.

İlginizi Çekebilir