Kartala Belediyesi’nin ödüllü resim ve şiir okuma yarışması 23 Nisan’da başladı.

Kartala Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 103. yılında düzenlediği “23 Nisan” konulu şiir ve resim yarışmasında çocuklara bayram sevincini resim ve şiirle yaşatacak.

Kartal Belediyesi Anaokulları Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocukları Koruma Günü kutlamaları kapsamında tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan” konulu şiir ve resim yarışması düzenliyor. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından.

23 Nisan’da ödüllü şiir okuma ve resim yarışmasında çocuklar; 4-6 yaş, 7-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere toplam 3 kategoride yarışacak. Resim ve şiir okuma yarışmalarının her birinde birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet, üçüncüye bisiklet hediye edilecektir.

“23 Nisan’da Şiir Okumak” kategorisinin jüri üyeleri arasında; 23 Nisan Resim kategorisinde şair/yazar/sunucu İsmail Biçer, şair/yazar/öğretmen Niyazi Yaşar, şair Ezgi Deniz Güneş, şair/yazar Ali Rıza Gelenli, karikatürist/şair/yazar Hasan Seçkin ve jüri üyeleri: Belediye Başkan Yardımcısı Kartala Belediyesi /Sanat Tarihçisi Adem Uçar, Kartal Belediyesi Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü Öğretim Üyesi/Sanatçısı Murat Havan, Kartal Belediyesi Güzel Sanatlar Öğretmeni/Sanatçı Dilek Turan ve Kartal Belediyesi Güzel Sanatlar Öğretmeni/Sanatçısı Gamze Ulger.

Her iki kategori için son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 saat 17.00’dir. 19 Nisan 2023 tarihinde komite tarafından değerlendirilecek olan yarışmada kazanan eser 23 Nisan 2023 tarihinde açıklanacaktır.

Başvurular Kartal Belediyesi Anaokulu Müdürlüğü’ne elden teslim edilebilir. [email protected] adresinden de temin edilebilir.

Yarışmaya katılmak isteyen Kartallı çocuklar; Girmek istedikleri kategoride ad, soyad, adres, telefon numarası ve yaş bilgileriyle birlikte verilen adreslere başvuru yapabileceklerdir.

çocuklar; “23 Nisan Tematik Fotoğraf” adaylığında, A4 veya 35×50 kağıda istenilen teknikte yapılmış (elden teslim edilirse orijinal çizim) ve kategori için çizimlerinin bir fotoğrafıyla yarışmaya katılabilecekler. “Şiir okumak” – şiir okurken çekilen videolar (harici bellek, CD vb.).

İlginizi Çekebilir