Kartal’da kadın işçi borsası açıldı

Kartala belediyesi bölge genelinde kadın emeğini destekleyen projelere öncelik vermeye devam ediyor. Kadınların işgücüne katılımını desteklemek için projeler hayata geçiren Kartala Belediyesi, Uğur Mumcu ilçesinde oluşturulan kadın işgücü piyasasının açılışını organize etti.

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen kadın işgücü pazarı Uğur Mumcu Kültür Merkezi bahçesinde açıldı. 11-12 ve 13 Nisan tarihlerinde açık olan pazarda kadınların el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu.

Kadın işgücü piyasasını ziyaret eden Kartala Belediyesi Kadın ve Aile İşleri Müdürü Deniz Karakan, kadın üreticilere destek için çalıştıklarını söyledi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde üretim atölyesi hayata geçirildiğini kaydeden Karakan, deprem bölgesine destek çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Kadınların gönüllü olarak atölyede çalışarak deprem bölgesindeki kadın ve çocuklar için iç çamaşırı, pijama ve pelüş oyuncaklar ürettiklerini kaydeden Karakan, atölyeyi gelecekte kalıcı ve kalıcı hale getirerek kadınların üretip sattığı bir pazar oluşturacaklarını ifade etti. Karakan, kadınlara destek olmak isteyen herkesi Uğur Mumku Kültür Merkezi’nin bahçesinde kurulan Kadın İşçi Borsası’na davet etti.

İlginizi Çekebilir