Kılıçdaroğlu: Bazı kanallar 418 milyar dolarlık dizi filmlerini yayınlamadı

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu saat 21.30’da “çok önemli bir konuyu” konuşacağını söyleyerek davette bulundu. Paylaştığı videoda bazı kanalların 418 milyar dolarlık dizinin filmlerini yayınlamadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, sosyal ağ hesabından “çok önemli bir konuyu” konuşacağını söyleyerek kendisini davet etti. Kılıçdaroğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ey halkım, korku dağları ele geçirildi. Çok önemli bir soru var, 21.30’da hepinizi buraya bekliyorum.

Kılıçdaroğlu saat 21.30’da şunları söyledi: “Kimin ve ne için mücadele ettiğimizi herkes çok iyi anlamalı. Bu iş çok ciddi, bu seçimler de çok önemli. Ey çeteler! Hala anlamadınız, Kemal Bey yolundan asla sapmaz” dediği videoda şunları söyledi:

Canlarım, paranız çalındı. Bu 418 milyar dolar. 20 yıldır bine yakın yan kuruluş birlik olup hazineyi soydu, çalınan para sizin paranız. Çocuklarınızın parasını çaldılar. Bu arada devlete dürüstçe hizmet eden onbinlerce firma olduğunu da belirtelim. Hepsi kafamda yerini alıyor. Bu haydutlar hakkında çok net konuştum. Bu çekler benim ezeli düşmanımdır dedim. Bu ülkede aç yatan çocukları ortadan kaldırdılar dedim. Bu çetelerden toplayacağım 418 milyar dolarla halkım için neler yapacağımızı kısa filmlerle anlattım… Bu filmler bu akşam televizyonda gösterilecekti. Ancak bazı kanallar yayın yapmayı reddetti. Hırsızlığa karşı kalkan oluşturacak yasak mesajını kime gönderdiklerini de biliyoruz. Ey çeteler, haraç paralarla satın alınan medya. Senden korkacak mıyım? Bu dövüşte ölümü göze aldım. Sansürlerinizden geri adım mı atacağım? halkımız refaha ve huzura kavuşacaktır. Bunun için sizinle ölümüne savaşacağım… Halkıma güvendiğim açık. Vallahi biz bu işi yapıyoruz ve yapacağız. Halkıma sesleniyorum. Yakında 418 milyar dolarlık serinin ilk filmini de paylaşacağım.”

İlginizi Çekebilir