Kılıçdaroğlu: Çok hatalar yaptılar, geçiş hakkını hiç çekinmeden yediler. Hangi bankalara kaç dolar yatırdıklarını biliyorum. Bu millete sözüm var hepsini alacağız.

Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi projesinin temel atma ve tanıtım töreninde konuşuyor:

– Bugün yükselen kira fiyatları, politikanın ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. Barınma sorununu çözelim. Ama önce deprem bölgesinde evi, dükkânı yıkılan vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Size ev yapacağız, alacağız, teslim edeceğiz, kuruş almayacağız. Sonra bu vatandaşla oturup vedalaşıyoruz. — Parayı nereden bulacaksınız? kelimeler gelir. Bu kardeşiniz Hazine’de 27. yılını geçirdi.

– Erdoğan ve Nebati: “300 milyar doları nasıl alacak?” Diyor. Buraya tefeciler gelmeyecek, yatırımlar gelecek. Demokrasiye ihtiyaçları var, insan haklarına ihtiyaçları var. Nasılsa söz verdik, mutlaka yapacağız. Tefecilere para vermeye alışmışlar, tefecilerin peşinden koştuğumuzu sanıyorlar.

“Çok hata yaptılar, geçiş hakkını düşünmeden yediler. Hangi bankalara kaç dolar yatırdıklarını biliyorum. Bu millete sözüm var hepsini alacağız. Burada çocuğunuz para gönderecek, çocuğunuz orada para alacak, siz gökdelen yapacaksınız, biz izleyeceğiz. Köle yemek günah değil mi?

Detaylar geliyor…

İlginizi Çekebilir