Kılıçdaroğlu emeklilere: Bir sonraki tatilde hesabınıza 15 bin lira yatacak

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 milyon emekliye ulaştığını iddia ettiği bir videoyu paylaşarak, “Devlet emeklileri yıllarca yoksulluk içinde yaşamaya mahkum etti. Senin için iki büyük ikramiye savaşı kazandığımı hatırlıyorsun. Yıl tam 2015 idi. Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme sayesinde emekli maaşı ödemeleri asla asgari ücretin altında olmayacak. Bu ramazan tatili dahil emekli ikramiyeleri 8 bin 500 lirayı buluyor. Bir sonraki Kurban Bayramı’nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin TL yatacak.

Kılıçdaroğlu, emeklilerle ilgili saat 21.00’de Twitter hesabından açıklama yaptı.

Emeklilerin bayram ikramiyesi alabilmesi için bugünlere kadar mücadele ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, “Sürekli geçmişi anmanızı istemiyorum, ben istiyorum. sen yaşa”

Canlarım bugün hepinize değil 15 milyon emekliye hitap edeceğim. Devlet emeklileri yıllarca yoksulluk içinde yaşamaya mahkum ediyor. Tabii buna hayat diyebilirsen. Yıllardır bu ülke için çalışan, ikramiye ve katma değer ödeyen insanlarımız ekonomik baskı nedeniyle kendilerini evlerine kapanmış halde bulmuşlardır.

Eskiden emeklilerin aldıkları ikramiyelerle ev aldıklarının farkında olmayabilirler gençler. Emeklilik çalışma hayatı için bir ödüldü. Şimdi ev almak bir yana, bir emeklinin maaşı ev kiralamaya bile yetmiyor. Emekli torununu görünce yıkılır. Neden? Cebine koyacak paran olmadığı için.

Senin için iki büyük ikramiye savaşı kazandığımı hatırlıyorsun. Yıl henüz 2015’ti. Tatillerde iki ödül dedim. Ancak yapılanlar söylediklerimizin çok gerisinde. Savaşmak zorundaydım çünkü onların doğasını zaten biliyordum.

Ben sizin taleplerinizi değil, iktidara geldiğimizde ne yapacağımızı söylemek için buradayım.

Emekli kardeşlerim, müjde şu ki hak ettiğinizi alacaksınız, bu da onlardan biri.

Şu anda emeklilere bayram ikramiyesi asgari ücrete eşit yani cari tutarla 8 bin 500 lira. şu andan itibaren demek istiyorum. Çünkü bu ramazan bayramı da buna dahildir.”

Şimdi “Vay, parayı nereden bulacaksın?” Diye bağıracaklarını biliyorum. Para yok diyorlar. Param var, kardeşim emekli.

Bu parayı yasal olarak alıp cebinize koyacağım. Merak etme.

Göreve gelir gelmez yapacağımız yasal düzenleme sayesinde emekli maaşı ödemeleri asla asgari ücretin altında olmayacak. Torunlar hakkında söylediklerini sevmiyorum. Senin de yaşamanı istiyorum. Sevdikleriniz ve aileleriniz için feda ettiğiniz kısa hayatın tadını çıkarmanızı istiyorum.

Tek kelimeyle emekli kardeşim söz veriyorum size söz veriyorum bu baharı size getireceğim. Bay Kemal’i takip edin. Bu 40 gün içinde başka sürprizlerim de olacak.”

İlginizi Çekebilir