Kılıçdaroğlu, milletvekili adaylarıyla görüşmek üzere 8 çalışanı atadı.

CHP’de seçim takviminin netleştirilmesiyle dün başlayan milletvekili adayı adaylık başvurularının kabulü 20 Mart’a kadar sürecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partiye başvuran adaylarla mülakat yapmak üzere 8 ilçe yetkilisini atadı.

CHP’nin dün başlayan 14 Mayıs 2023 milletvekili seçimleri için adaylık süreci devam ediyor. 20 Mart’a kadar kabul edilecek başvuruların ardından adaylarla yüz yüze mülakat gerçekleştirilecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu, 8 çalışanını müzakere için belirli seçim çevrelerine gönderdi.

Alınan bilgiye göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezkan; Adana, Adıyaman, Afyon, Gaziantep, İzmir-1, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Manisa, Mardin ve Nevşehir çevrelerinden başvuru yapacak.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Mersin ve Niğde’den başvuruları değerlendirecek.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Antalya, Balıkesir, Denizli, Hatay, Kütahya, Muğla, Uşak ve Yalova’da adayları değerlendirecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek; Agra, Ardahan, Bartın, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, İzmir-2, Karabük, Kars, Kastamonu, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ seçmenleriyle görüşecek.

Oğuz CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaan Salyji; Aday adayları Ankara-1, Ankara-2, Bilecik, Burdur, Bursa-1, Bursa-2, Eskişehir, Isparta, Kocaeli ve Osmaniye seçim bölgelerince değerlendirilecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı onursal Adıgüzel, Artvin, Aydın, Bayburt, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kırklareli, Muş, Orda, Rize, Trabzon, Tunceli ve Van’dan adaylarla mülakat yapacak.

CHP Genel Sekreteri Céline Sayek Böcke; Ankara-3, Çankırı, İstanbul-1, İstanbul-3, Tokat ve Çanakkale seçim bölgelerinden sorumlu olacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise Aksaray, Amasya, Bolu, Koro, Düzce, İstanbul-2, Karaman, Kayseri, Sakarya, Samsun, Sivas, Yozgat ve Zonguldak ilçelerinden adaylarla görüşecek.

İlginizi Çekebilir