Kılıçdaroğlu: Sorulmayan Sorular Yasasını çıkaracağım

Millî İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İşverenin isteyemeyeceği ve kişinin beyan etmesi gerekmeyen unsurların kanunda açıkça belirleneceğini” belirterek, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Sorulmamış Sorular Yasası’nı çıkaracağını duyurdu. .

Kılıçdaroğlu, TikTok hesabından gençlere hitap eden bir video paylaştı ve bu videoyu Twitter hesabından yaptığı açıklamayla paylaştı.

“İşverenin talep edemeyeceği ve kişinin beyan etmesi gerekmeyen hususlar kanunla açıkça belirlenir. Örneğin, kadınlara evlenme veya çocuk sahibi olma planları sorulmayacaktır. İsteyenler hukuka aykırı fiillerden dolayı cezalandırılacaktır.” Kılıçdaroğlu, notla paylaştığı bir videoda şunları söyledi:

Başkan olduğumda torpil ve adam kayırmaya kesinlikle son vereceğim. Ama hepsi bu kadar da değil: “Evli misin, bekar mısın, açık mısın, kapalı mısın, çocukların olacak, İkizler misin?” 14 Mayıs’tan sonra bu sorular tarihe karışacak. Bay Kemal sorgusuz sualsiz bir kanun çıkaracaktır. Herkes başkan olacak.

İlginizi Çekebilir