Kılıçdaroğlu: Vatandaşlarımız 3 ay sonra Avrupa’ya vizesiz girecek

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk’te açıklama yaptı:

– Çok önemli bir seçim. Türkiye’nin düştüğü bu durumdan çıkması gerekmektedir. Biz 6 lider bu anlayışla çıktık, çalışıyoruz. Ortak bir metin hazırlayarak eğitimden sağlığa yaklaşık 2000 noktayı anlattık. Milletler Topluluğu ifşa etmez. Halk neden onları eleştirmiyor? Önümüzdeki 5 yılda Türkiye için ne yapacaklar? Türkiye’yi bu çıkmazdan nasıl çıkaracaklar? Teslimiyet siyaset değildir. Hayranlarınız var ve size oy verecekler. Önümüzdeki 5 yılda ne yapacaksın? Cumhurbaşkanlığında ne yapılacak, bakanlar ne yapacak, yeni bakanlıklarda ne yapılacak, üniversitelerde, tarımda, bilimde…

“Hiçbir şey yapmadılar. Çadırları, konteynırları dağıttılar ve yarısı kadardı. Tüm bölgeyi bir bütün olarak ele alacağız. Düzelteceğiz. Bölgeyi önemli bir üretim üssü haline getireceğiz. Evler depreme dayanıklı olacak. İnşası devam eden evlerin tüm malzemeleri burada üretilecek. Bu bölge istihdam ve üretim merkezi haline gelecek.

– Tüm seçenekler değerlendiriliyor. Başkan yardımcılarımız ve karşı tarafın ekibi tüm seçenekleri değerlendiriyor. Anketler diğer liderlerin önünde. Biz çalışıyoruz. Az kaldı, 1-2 gün içinde biraz daha netleşecek. Diğer partilerin pozisyonuna bakıp kendimize göre bir politika oluşturmuyoruz. Başkanlığı kazanacağız, iktidara geleceğiz. 1 yılda rahat nefes alacağız, 3 ayda vize problemlerini çözeceğiz. Avrupa’ya vizesiz seyahat edeceksiniz. Vizeyi kaldıracağız. Cumhur İttifakı bu saatten sonra ne yapacak? 7 lira, 10 lira, soğanlı.

– 3 ay içerisinde vatandaşlarımız Avrupa’ya vizesiz giriş yapacak.

Detaylar geliyor…

İlginizi Çekebilir