Kılıçdaroğlu, vurularak öldürülen İYİ Parti İl Başkanı tarafından ziyaret edildi.

Milli İttifak Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da saldırıya uğrayan ISI İl Başkanlığını ziyaret ederek ISI Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e geçmiş olsun dileklerini iletti. Görüşmede Akşener’in Kılıçdaroğlu’na “Başkanım” diye hitap etmesi dikkat çekiyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, saldırının gerçekleştiği İstanbul’daki İYİ il müdürlüğünü ziyaret ederek Meral Akşener ile görüştü ve kendisine acil şifalar diledi.

İYİ Parti, basına kapalı yapılan toplantının görüntülerini paylaştı. Akşener, Kılıçdaroğlu’na “Başkan buradasın” diyerek oturacağı yeri gösterdi.

Görüşmeye İYİ Parti’ye yeni katılan eski futbolcu Gökhan Zan da katıldı. Kılıçdaroğlu ile yaptığı sohbette Gökhan Zane hakkında konuşan Akşener, “İnsanlar hangi görüşten, hangi mezhepten olursa olsun sevilir, saygı duyulur ve rol model alınır. Sporcular bunun için var. Seni sevip sevmenin o ya da bu olmakla alakası yok. Bu birleştirici bir faktör, harika” dedi.

KILIÇDAROĞLU: TEHDİT VE TAKVİM İLE SİYASET OLUŞTURULMAZ

Bir an önce sağlığına kavuşmak için ziyarete gelen Kılıçdaroğlu, çıkışta basına açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Siyasette kullanılan tehdit dilinin sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Özellikle devleti yöneten kişinin kullandığı dile dikkat etmesi gerekir. Tehdit ve şantajla siyaset yapılmaz. Özellikle Sayın Akşener’e karşı. Akşener Bey siyaset tecrübesi ve bilgisi olan hiçbir şantaja boyun eğmeyen bir liderdir. Bu nedenle kendisine ve partili arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca silahı kullanıp ateş eden kişinin yakalanması için polisimize canı gönülden teşekkür ediyorum.”

İlginizi Çekebilir