Kılıçdaroğlu’ndan İYİ İstanbul İl Başkanlığı’na geçmiş olsun ziyareti

Milletler İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı saldırının gerçekleştirildiği İYİ İstanbul il başkanlığını ziyaret etti.

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, silahlı saldırının ardından 3. Parti İstanbul il temsilciliğine giderek, bir an önce sağlığına kavuşması için 3. Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, “Siyasette kullanılan tehdit dilinin sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Özellikle devleti yöneten kişinin kullandığı dile dikkat etmesi gerekir. Tehdit ve şantajla siyaset yapılmaz. Özellikle Sayın Akşener’e karşı. Akşener Bey siyaset tecrübesi ve bilgisi olan, hiçbir şantaja boyun eğmeyecek bir liderdir.”

“DEVLETİ YÖNETEN KİŞİ KULLANDIĞIM DİLE DİKKAT ETMELİ”

Kılıçdaroğlu, bir saatlik ziyaretin ardından buradan ayrılırken kısa bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Siyasette kullanılan tehdit dilinin sonuçlarını hepimiz görüyoruz. Özellikle devleti yöneten kişinin kullandığı dile dikkat etmesi gerekir. Tehdit ve şantajla siyaset yapılmaz. Özellikle Sayın Akşener’e karşı. Akşener Bey siyaset tecrübesi ve bilgisi olan hiçbir şantaja boyun eğmeyen bir liderdir. Bu nedenle kendisine ve partili arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Silahı kullanıp ateş eden şahsı yakalayan polisimiz Emniyet Müdürlüğü’ne de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.”

İlginizi Çekebilir