Kılıçdaroğlu’ndan “Luk” videosu: “Kalırsa elimde yay olur. 100 lira Şimdi bile bu doların ağırlığı 30 lira. Bu bir soğan, bir soğan. Cesur bir yaya ihtiyaçları var”

Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından “Luk” notunu atladığı bir video paylaştı. Videoda elindeki ampulü gösteren Kılıçdaroğlu, “Bir vatandaşın asıl amacı bu. Çünkü biliyorlar ki ben geldiğimde demokrasi gelecek, para akacak, yatırımlar akacak, kurlar düşecek, alım gücünüz artacak, bolluk gelecek. Bu çok basit. Bütün bunların olması kaçınılmaz. Ah kalsa elimde soğan olur 100 liret. Şimdi bile bu doların ağırlığı 30 lira. Bu bir soğan, bir soğan. Yay yay. Utanmazlar. Cesur bir yaya ihtiyaçları vardı” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece Twitter hesabından “Luk” notunu atladığı bir video yayınladı. Kılıçdaroğlu, son dönemde seccade ve martenitsa bileklik tartışmalarına da değinerek, vatandaşların ana gündeminin “ekonomik kriz” olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, elinde tuttuğu yayı göstererek şunları söyledi:

“GERÇEKLERİ KAPATMAK İÇİN, PKK İFTİRASI, GİZEM YOLUYLA DİNİ İSTİSMAR ETMEK, URGAN’DAKİ MARTENİTSKİ GİBİ HER TÜRLÜ TUHAF, YAPAY PROGRAMLARLA SİZİ ŞAŞIRTMAYA ÇALIŞIYORLAR.”

“Sevgili halkım. Son seçimde “mükemmellik çağı” diye pazarladıkları süreç, ülkemizi her alanda çöküşün içine sürükledi. Artık kendilerine güvenilemeyeceğinin de gayet iyi farkındalar. Bunun üzerine korkunç bir iftira ve yalan propagandaya giriştiler. Gerçekleri gizlemek için PKK iftirası, seccadenin din istismarı, marteniçka ipi benzetmesi gibi türlü türlü garip ve suni programlarla sizleri kandırmaya çalışıyorlar. Aslında seninle dalga geçiyorlar. Elbette vatandaşlarına saygı duymuyorlar. Çünkü söyleyecekleri başka bir şey yok. Hiçbir şeyleri yok. Görmek. (Elinde soğanı göstererek) Ana gündemimiz bu.

“KALIRSA ELİMDE 100 LİRA KURU SOĞAN OLUR. ŞİMDİ BİLE 30 LİRA AĞIRLIYOR.”

Sevgili hemşerilerim. Tekrar söylememe izin ver. Halkın ana gündemi bu. Çünkü biliyorlar ki ben geldiğimde demokrasi gelecek, para akacak, yatırımlar akacak, kurlar düşecek, alım gücünüz artacak, bolluk gelecek. Bu çok basit. Bütün bunların olması kaçınılmaz. Ah kalsa elimde soğan olur 100 liret. Şimdi bile bu doların ağırlığı 30 lira. Bu bir soğan, bir soğan. Yay yay. Utanmazlar. Cesur bir yaya ihtiyaçları vardı.

“DÜRÜSTÜ VE SAMİMİ İNSANLARLA, DİNLİ VEYA GAYRİMENKUL, TÜRK VEYA KÜRT, SÜNNİ VEYA ALEVİ İNSANLARLA YOLUMA DEVAM EDECEĞİM.”

Bu arada, ne söyleyebilirim? Allah her türlü terörün belasını versin. Allah, dinimizin arkasına saklanıp her türlü oyun ve aldatmacaya bulaşanlara lanet etsin. Dindar veya inançsız, Türk veya Kürt, Sünni veya Alevi, dürüst ve samimi insanlarla yolculuğuma devam edeceğim. Tek kriterim bu.”

İlginizi Çekebilir