Kılıçdaroğlu’nun Milli Yol Partisi ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi genel merkezine vardığında kendisini Çayır ve parti yetkilileri karşıladı.

Kılıçdaroğlu ve Çayır, yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Ziyarette Türkiye’nin mevcut sorunlarını ele aldıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, uygun koşullar oluştuğunda tekrar görüşeceklerini söyledi.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır, ziyareti çok önemsediklerini belirterek, “Kılıçdaroğlu’na, Muhsin Yazıcıoğlu başta olmak üzere tüm çözülmemiş konuların aydınlatılması gerektiğini ilettik.” söz konusu.

Adaletin, liyakatin ve üretmenin olduğu, insan çeşitliliğinin zenginlik sayıldığı, çatışma sebebi olarak görülmediği bir Türkiye istediklerini kaydeden Çayır, şöyle konuştu: “Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü, devletin birliği, ve Anavatan’ın birliği çok önemlidir.” dedi. Başkan, Kılıçdaroğlu’na ziyareti için teşekkür ederek, cumhurbaşkanlığı adaylığında başarılar diledi.

Gazeteciler tarafından HDP ziyaretinin ertelenmesi sorusuna Kılıçdaroğlu, “Bunu bana sormayacaksınız. Bunu ev sahibine soruyorsunuz. söz konusu.

Kılıçdaroğlu, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile il sağlık müdürü Mustafa Hambolat’ın milletvekili adayı olmaları nedeniyle istifa ettiklerini hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Yaklaşık 50 bin kişi öldü. Allah rızası için insan sorumluluk alır ve “Ey vicdanım emekli olmalıyım” der. Yapamadım, yapamadım, sorumlusu da benim.” O demedi. Neden emekli oluyorlar? Siyasete dönmek için. Tamam, onları içeri al.”

İlginizi Çekebilir