Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan istifasıyla ilgili soruya yanıt: “Goygoyların sözüyle hareket etmeyeceğim”

Kızılay Başkanı Kerem Kınık: “İstifa edecek misiniz?” sorusuna, “Böyle bir başarı ortaya çıktığında goygoilerin sözleriyle hareket etmeyeceğim” yanıtını verdi.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Hürriyet yazarı Hande Fırat ile görüştü. “Depolardaki çadırların görünümü gerçekçi mi?” Soruya Siniç şu yanıtı verdi:

“Gerçek değil. Bu görüntüler Trakya’daki depolardan indirilmeden önce çekildi. Depoların son durumda olduğunu yani boş olduğunu sosyal medya hesabımda paylaştım.

“DEPOLARIMIZDA SIFIR ÇADIRLAMA VAR”

Dernek tarafından satın alınan Kızılay’a bağlı bir şirket, çadır satmak zorunda kalıyor. Çadır üretiminin bir maliyeti vardır. Bu maliyeti karşılamalıyız. Biz bir derneğiz. Aksi halde halk zarar görür.

Dernek tarafından alınan çadırların parasıyla yeni çadırlar üretiliyor. Kızılay Çadırı ve Tekstil tam kapasite çalışarak günde bine yakın çadır üretiyor ve üretilen her çadır AFAD’a gidiyor.

Şu anda depolarımızda çadır yok.”

İSTİFA İLE İLGİLİ SORUYA CEVAP

Vicdanının rahat olup olmadığı sorulduğunda Kınık, “Seçilmiş isme hizmet ediyorum. Böyle bir başarı ortaya çıktığında goygoilerin sözleriyle hareket etmeyeceğim” dedi.

İlginizi Çekebilir