Kızılay Başkanı Kynik’in çadır satışına ilişkin açıklaması: İsmet Paşa da Atatürk’ün emriyle sattı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, 46 milyon liralık çadırların erkeğe satışını “Atatürk’ün emriyle İsmet Paşa da sattı” sözleriyle savundu. Komedyen Şahan Gökbakar’a yanıt veren Kõnik, “Çadır satışı İsmet Paşa’nın onayı ile yapılıyor. Savunma hakkını vermediğiniz bir insanı linç etmeyin, bu halkın hakkıdır” dedi.

Komedyen Şahan Gökbakar, Twitter hesabından Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’ın fotoğrafını paylaşarak, “Kırmızı size yakışır, rekabet etmeyen insandır. Haklar dünyası, piyasalar…”

Gökbakar’ın raporuna atıfta bulunan Kınık, İsmet İnönü’nün de Atatürk’ün emriyle çadır sattığını ve satışın yasal olduğunu iddia etti.

Kienick yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Shahan, biyografinde “adam-baba-komedyen” yazıyor, seni anlıyorum, şöhrete ihtiyacın var. Ben de erkeğim, ben babayım, senin aksine ben de dedeyim ve üniversite hocasıyım. Hata yapsa bile bir insanı kin ve nefret nesnesi haline getirmek, saatlerce televizyon ekranlarına onun imajını yapıştırıp toplumda linç duygusu yaymak, insanları ayaklar altına almaya kışkırtmak insani ve babacan değildir. bilmiyorum ve bu da komik değil.

Kızılay’ın gelen yardımları ve afet depolarındakileri depremzedeler için seferber ettiğini ama satmadığını defalarca anlattık. Ahbap Derneği, acil durum sektörünün ve insani yardımın ihtiyaçlarına kaliteli malzemeyi makul koşullarda ulaştırmak için kurduğu Kızılay firmalarından alım yapıyor ve Kızılay yine bu parayla çadır kurup Türkiye’deki vatandaşlarımıza gönderiyor. önümüzdeki günler Son zamanlarda Kızılay bu işle meşgul olmayıp Atatürk’ün emri ve İsmet Paşa’nın onayı ile çadır satışı yapılmaktadır. Bir de yasal olarak ekranlara çıkınca maalesef imzalarını unutan eski Kızılay başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin satışı var. Seleflerimizin de hukuka aykırı işleri var, kurdukları şirketler gibi müesseseye zarar verme, ihmal, suistimal vb. Zaten bu konularda yargılanıyorlar. Gözünün içine bakarak kendini savunma hakkı vermediğin bir adamı linç etme, bu bir kölenin hakkıdır.”

İlginizi Çekebilir