Kızılay çadırlarına ilişkin AAHBAP açıklaması: 2,50 çadırlık sözleşme imzalayarak deprem bölgesine gönderdik

Çadırların Kahramanmaraş depremlerinden sonra Kızılay’dan satın alındığı bilgisini doğrulayan AHBAP, “Ellerinde 2050 çadır olduğunu öğrenince hemen çadırlar için sözleşme imzaladık ve ertesi sabah 2050 çadırı gönderdik. deprem bölgesi. açıklama yaptı

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Murat Ağırel, Kahramanmaraş depreminin 3. gününde Kızılay’ın afet bölgesinde çalışmalarını sürdüren ve mağdurlara destek olan Haluk Levent liderliğindeki AHBAP çadırlarını 46 milyon liraya sattığını bildirdi. depremin.

AHBAP derneği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizi vuran ve toplam 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depremi nedeniyle tüm ülke çadır ihtiyacını karşılamak için seferber oldu. depremden etkilenen vatandaşlarımız ve Derneğimiz ülke genelindeki çadır firmalarıyla iletişime geçti.” Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ancak; depremin 10 ili etkilemesi ve yıkımın had safhada olması nedeniyle ülkemizdeki tüm çadır imalatçılarının mevcut stokları vatandaşlarımızın mağduriyetini gideremiyordu. Sabah deprem bölgesine gönderebilirler. En erken 1 hafta içinde büyütürler.

Arkadaşlarımız Kızılay’ın iştiraki olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüştüler. 2050 çadırımız olan çadırlar için hemen sözleşme imzaladık ve ertesi sabah 2050 çadırı deprem bölgesine gönderdik.

Çadırlar 2 bölgeden olacaktır. Erzincan’dan başta en yakın illerimiz olan Adıyaman ve Kahramanmaraş’a olmak üzere 1232 çadır (8 tır); Ankara’dan 918 çadır (8 tır) 10 Şubat’ta Hatay’a sevk edilmek ve aynı gece dağıtılmak üzere yüklendi.”

YASAL VE DOĞRU

Dernek kurucusu Haluk Levent şunları söyledi:

“Bu çadırları alsam mı almasam mı diye sorduk. Bu lüksü karşılayamazdık. Biz de satın alıp bölgeye gönderdik. Yaptığımız her işlem yasal ve doğrudur.”

İlginizi Çekebilir