KONDA Araştırma CEO’su: Erdoğan muhtemelen kaybeder

KONDA Araştırma Genel Müdürü Aydın Erdem, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kaybetme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Muhalefeti de uyaran Erdem, “Çanta sağlam” dedi.

Türkiye’nin saygın araştırma şirketlerinden KONDA’nın CEO’su Aydın Erdem seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Muhalefetin iyi olduğunu belirten Erdem, “Ne kadar önlem alınırsa alınsın Erdoğan’ın 15 Mayıs’tan itibaren kesinlikle cumhurbaşkanı olmayacağının garantisini kimsenin verebileceğini sanmıyorum” dedi.

“ERDOĞAN MUHTEMELEN KAYBEDECEK”

Diken’de yer alan habere göre; Erdem, Erdoğan’ın kaybetme ihtimalinin olduğunu belirterek, muhalefetin kutlamanın erken tarihine girmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi:

“Artık Erdoğan’ın kazanmasından çok kaybetmesi muhtemel görünüyor. Ancak 15 Mayıs’ta muhalefetin zaferi kutlayacağımıza dair hikayeleri için henüz çok erken olduğunu düşünüyorum.

Geçen yılın sonunda Erdoğan’ın oylarında düşüş eğilimi vardı. Ama aynı ruhla devam etmedi. Erdoğan oylarını belli yerlerde tuttu. O dönemde muhalefet kendini toparlayamayacak ve adayını deviremeyecek durumdaydı. Yani Erdoğan bir şey kazanamayabilir ama diğeri de bir şeyler kaybedebilir.”

İlginizi Çekebilir