Koordinatör Vali Bilgin: Memur ve işçiler maaş almazsa ne olur?

Gaziantep’in Nurdağı İlçesi’ne Koordinatör Vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, memur ve işçilerden bir aylık maaşlarını deprem bölgelerine yardım için bağışlamalarını istedi. Bilgin yaptığı açıklamada, “Memur ve işçiler maaşlarını bir ay içinde almazsa ne olur? Böylece aç kalmayız.”

Kahramanmaraş merkezde 11 ili vuran ve en az 41 bin 156 kişinin hayatını kaybettiği depremde, Gaziantep’in Nurdağı ilçesine koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin, dün gece ilçedeki koordinasyon merkezinde tepkilere yol açan bir açıklama yaptı.

Bilgin, deprem yardımı ile ilgili şunları söyledi:

“Özellikle şunu söylemek için arıyorum: Yaşadığımız felaket sıradan bir felaket değil. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti halkına söylüyorum: Gelin hep birlikte malımızın yüzde 10’unu bu süreç için bağışlayalım.

“BU NEDENLE AÇIK KALAMIYORUZ”

Vatandaşlarımız gönüllü… 10 liramız varsa 1 lira bağışlayalım bu süreç için… Gelin bu süreci birlikte yükseltelim. 10 liramız 5 liraya düşmesin, 10 liramız 20 lira olsun. Memur ve işçiler maaşlarını bir ay içinde almazsa ne olur? Böylece aç kalmayız.”

İlginizi Çekebilir