Lider Felicity Karamollaoğlu: Erbakan Hoca da CHP ile ilk koalisyonu kurdu

Parti Genel Başkanı Saadet Temel Karamollaoğlu, “Erbakan Hoca siyasete girince CHP ile ilk koalisyonu kurdu. O gün söylenenler bugün tekrarlanıyor.”

Mutluluk Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi ile ittifak formülünü hayata geçirmek istediklerini söyledi.

Milliyet gazetesinden Hande Atılgan’ın sorularını yanıtlayan; Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündem değerlendirmesi yaptı.

Karamollaoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

(Kılıçdaroğlu’nun SP’ye adaylığının açıklanmasına yönelik eleştiri) Böyle yorumlar yapan arkadaşlara hayretle bakıyorum. Erbakan Hoca siyasete girince CHP ile ilk koalisyonu kurdu. O gün söylenenler bugün tekrarlanıyor. Ne yazık ki kendilerini diğerlerinden daha dindar ve dindar görenler bu ittifakı bozdular. Zaman geçti, çoğu Erbakan-Hoca’dan özür diledi ama artık çok geçti.

CHP eski söylemini tamamen terk etti. Bu sayede itibarını kaybetmedi. Bu keşif nedeniyle diyalog kurmaya da büyük önem veriyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, Kudüs’teki mitingde önemli bir konuşma yaptı. Erbakan Hok’tan miras kalan bir dizi var. Önce adalet gelir, sonra görgü. Güçlü bir Türkiye’yi önemsiyoruz. Öncelikle, yarın dış politika pozisyonumuz nedeniyle boğulmamak için her alanda kendi kendimize yeterli hale gelmeliyiz. İki gelişmeyi tüm Türkiye’de yapmalıyız, neden Diyarbakır’da, İstanbul’da olmasın… Üçüncüsü, milli gelirin adil dağılımını istiyoruz.

Liderlerin ortak dili tabana yansıyor mu?

Ne yazık ki eski alışkanlıklar ve geçmişte uygulanan olumsuz politikalar nedeniyle tabandan bazı tepkiler var. Biri “hata yaptım” deyip bir adım atarsa ​​biz ona doğru bir adım atmış oluruz. Tayip Bey buna katılmaz. Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi ilk kez böyle bir noktaya getirmek için ciddi bir adım attı. Bu çabaları gösterecekler, biz bulunduğumuz yerde oturup ‘Git Saadet’in yanında ol’ diyemeyiz.

İTTİFAK FORMÜLÜ

CHP’nin gelmesi için oy vermekten kendini alamayanlar için mi?

Var ama aslında AKP’den kopmuş yüzde 15’lik bir kesim var, güven arıyorlar. “Onlar da iktidara gelebilir” denmeli. Umarım bu üçlü ittifak bunu sağlar. Güçlü muhalefet olursa eli CHP’ye oy vermeye gitmezse buraya gelir. Bunu ilk arkadaşlarımızın (Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu) AKP’den ayrılmasından ve siyasi konumlarını belli bir şekilde korumak istediklerinin ortaya çıkmasından sonra söyledim. En az 1,5 yıllık geçmişi var. Yapabilirsek hem siyasi partiler hem de ittifak olarak ciddi bir atılım yapabiliriz.

İlginizi Çekebilir