Mahkeme, Fenerbahçe taraftarının Kayserispor maçı nedeniyle diskalifiye edilmesini iptal etti.

Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Kayserispor-Fenerbahçe maçında konuk takım taraftarlarına uygulanan sokağa çıkma yasağının infazının ertelenmesine karar verdi.

Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Sarı-Lacivertlilerin 4 Mart Cumartesi günü Yukatel Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanacak maça alınmaması kararına ilişkin Fenerbahçe taraftarının avukatının yaptığı açıklamanın ardından sokağa çıkma yasağının uygulanmasının durdurulmasına karar verdi. , Superliga Sport Toto’nun 24. haftasında.

Kayserispor ile Fenerbahçe arasında Kayseri’de oynanacak maça Fenerbahçe taraftarının alınmamasına ilişkin Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulu kararının uygulanması için pasaport sahibi avukat Ahmet Demirci, Kayseri 2. İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, avukatlar Nilay Şenyüz Deligezer ve Ömer Deligezer aracılığıyla, ardından kararın iptali istemiyle, önümüzdeki duruşmanın sonuçlarının ardından yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Kayseri 2. İdare Mahkemesi’nin kararında şu ifadelere yer verildi:

“Davaya konu olan eylemlerin Yukatel Kayserispor-Fenerbahçe A.Ş. arasındaki müsabakada deplasman tribününün kapatılması ve deplasman takımı taraftarlarının stattan ihraç edilmesi ile ilgili olduğu ve söz konusu müsabakanın oynanacağı tarih itibariyle 4 Mart, bu bir idari işlem olup, icra edilirse işlemin sona ereceği ve icra edilirse telafisi mümkün olmayan veya telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabileceği iddia edilen davaya konu davanın icrası herhangi bir hüküm olmaksızın durdurulur. savunmanın gereklerine kadar hüküm ve geçici çözüm. itiraz niteliğinde olması nedeniyle itiraza ve ara karara cevap verme süresinden sonra yeni bir karar verilir veya uygulanır.Ara karara cevap verme süresinin 1 olarak belirlenmesine oybirliğiyle karar verildi. günü ara kararın yerine getirilmesinin zorunlu olduğunu davalı idareye bildirir.

İlginizi Çekebilir