Malatya depreminde ölü sayısı 2’ye yükseldi

Malatya Yeşilyurt bölgesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem sonucunda ölü sayısı 2 kişiye yükseldi. Buhara’da deprem sonucu çöken 5 katlı apartmanın enkazında kalan Bedikh Kish’in cansız bedeni 21 saat sonra bulundu.

Malatya’da dün öğle saatlerinde meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremin de etkisiyle, Malatya’da Buhara’daki 5 katlı apartmanda yakalanan Bedih Kiş’in (29 yaşındaki) cansız bedeni enkaz altından çıkarıldı. Malatya’nın Eşilyurt ilçesi.

Dün saat 12:04 sıralarında merkezi Eşilyurt’ta olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremde ağır hasar gören 30 bina yıkıldı. Yıkılan binaların hemen yakınında bulunan ve eşya almak için evlerine giren 12’si ağır olmak üzere 140 kişi yaralandı, 1 kişi öldü.

Sabah saatlerinde çöken binalarda arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Zafer-Mahallesi’ndeki “Buhara” adlı 5 katlı apartmana giren Bedikh Kiş de dün kendisini molozların altında buldu. Binanın tehlikesi nedeniyle enkaz altına giremeyen ekipler, üst katları kontrollü bir şekilde yıktı.

Sabah erkenden tugaylar, Winter’ı ortadan kaldırmak için çalışmalarına yeniden başladı. Enkaza giren ekipler, 21 saat sonra Kışın bulunduğu noktaya ulaşmayı başardı.

Kış’ın sağlık ekiplerinin gözetiminde hayatını kaybettiği belirlendi. Bedikh Kish’in cenazesi, kimlik tespiti yapıldıktan sonra şehir mezarlığına gönderildi. Kentte dün meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 2’ye yükseldi.

İlginizi Çekebilir