Maltepeli kadınlar 8 Mart’ta Hatay/Defne’de.

Maltepeli kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Hatay’ın Defne ilçesinde depremzedelerle buluşuyor.

6 Şubat’ta başlayan ve ülkemizi sarsan depremin ilk gününde deprem bölgesine gelen Maltepe Belediyesi arama kurtarma ekipleri büyük özveri göstererek çok sayıda can kurtardı. Maltepe Belediyesi, yıkılan Hatay halkıyla büyük dayanışma göstererek, yıkılanların ardından hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışan vatandaşlarımıza barınma, yiyecek ve giyecek yardımlarına devam etti.

DAYANIŞMA GELİŞİYOR

Maddi yardım gözetmeksizin depremzedelere manevi destek vererek büyük bir dayanışma örneği sergileyen Maltepeliler, şimdi de deprem ziyaret programı ile bu dayanışmayı daha da anlamlı hale getirecek.

Enkazın altından çıkan resimler ve hikayeler, çocuklarının hayatını kurtarmak isteyen annelerin hayatlarını nasıl feda ettiğini tüm dünyaya gösterdi. Bu fedakar annelerin anısını yaşatmak için harekete geçen ve yaşam mücadelesi veren kadınların yanında yer alan Maltepeli kadın meclis üyelerimiz, kadın başkan yardımcılarımız ve kadın yöneticilerimiz Hatay’ın Defne ilçesine giderek dayanışmalarını sürdürecekler. şehir 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

Dayanışmanın iyileştirici gücüne inanan Maltepeli kadınlar, gözyaşlarını Defne’nin kadınlarına bağlayacak, deprem bölgesiyle kurdukları bağları yaralar iyileşene kadar koparmayacak.

İlginizi Çekebilir