Mansur Yavaş: 14 Mayıs’a kadar maaş almayacağım, kamu hizmetlerini kullanmayacağım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kampanya gezilerine başlayacağımız için 14 Mayıs Pazartesi’den itibaren belediyeden maaş almayacağım. Bugünden itibaren kamu hizmetlerini kullanmayacağım” dedi.

Slow, katıldığı canlı performans sergiledi. ABB Başkanı Mansour Yavash çok önemli bir duyuruda belediyeden maaşını 14 Mayıs’a kadar almayacağını söyledi.

Katıldığı bir canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine kadar belediyeden maaş almayacağını söyledi.

“14 MAYIS’A KADAR BELEDİYEDEN MAAŞ ALMAYACAĞIM”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ulusal İttifak Başkan Yardımcısı Adayı Mansur Yavaş, “Kampanya turlarına başladığımız için 14 Mayıs Pazartesi’den itibaren belediyeden maaş almayacağım. Bugünden itibaren kamu hizmetlerini kullanmayacağım” dedi.

Programla ilgili Uğur Dündar ve Mine Özbek’in sorularını yanıtlayan Başkan Yavaş, “Onları da dahil etmek istiyorum ve bir araya gelemediğimiz gençlerin fikirlerini oradan bize iletmelerini sağlayacağız. Gençlerin bu seçimlerde oy kullanması çok önemli, gelecekleri için oy verecekler. Gençler şu anda mutluysa yönetim devam etsin, kaygıları varsa artık yönetimi değiştirme şansları var” dedi.

“SEÇİMLER BİRİNCİ TURDA BİTER”

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin göreve gelmeden önce 11-12 milyar lira borcu olduğunu söyleyen Yavaş, “Geçtiğimiz dönemde 4,5 milyar lira borcu kapattık. Şimdi çevrimiçi herkesin katılabileceği müzayedeler düzenleyerek çok tasarruf ettik. 21b maddesi müzakere konusu olsa bile canlı yayınlanıyor. Birden fazla firma aranır ve rekabet garanti altına alınır. 2015’te 80 liraya yapılan asfaltı 5 yıl sonra 25 liraya yapıyoruz. Birincisi insan sağlığı, insan hayatı her şeyden önemli, altyapı ile ilgili sorunlar var. Hayali projelerimiz yok, Ankara halkını zenginleştireceğiz. Ankara halkına acil ihtiyaçlarına göre para kazandıracağız” dedi.

Uğur Dündar kendi kendine talimat verdi: “Televizyona çıkmıyorsun yani halka kendini anlatıyorsun. Popülariten üst seviyede, bunu nasıl başarıyorsun?” Bir soruyu yanıtlayan Yavash, “Televizyona çıktığınızda siyasi sorular ortaya çıkıyor, insanlar alınıyor. Herkese sarıldık, kimseyi ayırmadık” dedi.

“ŞEFFAFLIK PROJESİ”

Gelecek yeni hükümetin en büyük projelerinden birinin şeffaflık olduğunu belirten Yavash, açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Çoğu anket, birleşik bir başkanlık sisteminin istenen sonucu vermediğini gösteriyor. Bu tartışıldı. Şu anda çalışmalar devam ediyor, farklı fikirlerin bir araya gelip müzakere edebileceği bir yapı oluşturuldu. Bu büyük bir zenginlik, dezavantaj değil. Evet, bazı konular tartışılabilir ama sonunda her şey üzerinde anlaşmaya varılacaktır. İnsanlar farklı fikirlerle bir araya geldi. Birbirlerinin fikirlerine saygı duyarlar. Keşke bunu yıllar önce yapabilseydik. Yeni hükümetin en büyük projelerinden biri şeffaflık. Başkan adayımız da denetleme kurulunun muhalefetten oluşmasını istiyor. Bu iddialı bir ifadedir. Türkiye’nin yeni bir zihniyete sahip bir ülke için yeni ufuklar açacağını umuyorum. Buna ihtiyacımız var”

Altılı bir masanın birçok fayda sağlayacağını iddia eden Yavash, “Seçimi kazanacağımdan eminim. İlk turda biteceğini düşünüyorum. Devlet doğalgaz yardımı yapacağını söyledi ama bu yapılmadı. Ankara Belediyesi iki yıldır üç aydır 200 bin aileye doğalgaz veriyor. Sosyal yardım alan ailelerde yetersiz beslenme nedeniyle çocukların gelişiminde sorunlar yaşanmaktadır. Her ay 200.000 aileye bir kilo et yatırımı yapıyoruz. 16 bin ailenin hizmet bedelini ödüyoruz. Henüz bir kuruş harcamadığımız için kaynaklarımızı insanların temel ihtiyaçları için harcıyoruz.

“Kılıçdaroğlu’ndan gelirken belediyenin hizmetlerinden yararlanacak mısınız?” Yavaş sorgulandığında Salı günü Çanakkale’den başlayacaklarını belirterek, “Hayır kullanmayacağız, Salı günü adayımızla Çanakkale’den başlayacağız. Bazen Kılıçdaroğlu’ndan, bazen Akşener’den, bazen İmamoğlu’ndan seferlere başlıyoruz.”

Son olarak Belediye Başkanı Yavaş, seçim gününe kadar belediyeden maaş almayacağını belirterek, “Kampanya gezilerine başlayacağımız için 14 Mayıs Pazartesi’den itibaren belediyeden maaş almayacağım. Bugünden itibaren kamu hizmetlerini kullanmayacağım.” açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir