Mansur Yavaş: İstanbul ve Ankara kaybedilirse Mekke düşer dediler; Ne Mekke düştü, ne de beka sorunumuz oldu, Mursi’yi reddetti ve Sisi ile el sıkıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP Genel Başkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından defalarca ‘darbeci’ dedikten sonra karşılanan Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’yi hatırlatarak, “İstanbul ve Ankara kaybedilirse; “Mekke düşüyor” dediler. “Utanç, bela millet” dediler. Hatta “Mursi mi Sisi mi?” dediler. Seçimleri kazandıktan sonra Mekke düşmedi ve hayatta kalma sorunu yaşamadık. Kendisi Mursi’yi reddetti ve Sisi ile el sıkıştı.” kullanılan ifadeler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, iki gün önce Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen 4. Yıl Projeleri Tanıtım Töreni’nde yaptığı konuşmanın bir bölümünü sosyal medya hesabından paylaştı.

Yavaş, yaptığı konuşmalarda şu ifadelere yer verdi:

İstanbul kaybedilirse Ankara kaybedilirse ‘Mekke düşer’ dediler, ‘Kudüs kaybedilir’ dediler. “Uçurumdan önceki son çıkış” dediler. “Yazıklar olsun Dzumkhur bey” dediler. Daha da ileri giderek “Mursi mi Sisi mi?” diye sordu. İstanbul’da ikinci seçimde. Dediler.

Ama biz seçimleri kazandıktan sonra ne Mekke düştü ne de Kudüs. Uçuruma düşmedik, hayatta kalma konusunda da sorun yaşamadık. Onlar da Mursi’den vazgeçip Sisi ile tokalaştılar.”

İlginizi Çekebilir