Mansur Yavash: Başkan yardımcısı olduğumuzda çifte maaş almayacağız

ABB Başkanı Yavaş, İBB Başkanı İmamoğlu’nun yanında “başkan yardımcısı” olduklarında çift maaş alamayacaklarını söyledi. Yavaş, “Böyle bir durum söz konusu değil” dedi. dedi. Öte yandan Yavash, “Belediye başkanlığı görevinden kişisel olarak çok memnunum. Kendisine iki kez milletvekilliği teklif edildi, ancak ben kabul etmedim.” kullanılan ifadeler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sözcü TV’de Başkent Kulis programına konuk oldu. Muhabirlerin sorularını yanıtlayan Yavaş, “başkan yardımcısı” olduklarında çifte maaş almayacaklarını belirterek, “Bu durum olmaz” dedi. kullanılan ifadeler.

Yavaş’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Görevimizin başındayız, siyasi çalışmalarımızı birer gün, bazen yarım gün tatil yaparak yürüteceğiz. Bir yandan siyasetle uğraşırken bir yandan da belediyecilikle uğraşacağız. Ankara’yı ihmal etmeyeceğiz.

“KESİNLİKLE SÖYLEDİM AMA…”

“Bunu söylemeye utanıyorum ama yaklaşık 2,5-3 ay önce belediye başkanlarının beğenileriyle ilgili bir anket geldi. Yüzde 80 Ankara, yüzde 65 Türkiye genelinde. İnsanları ayırmazsanız, sokakta güvenle yürüyebilirsiniz. Şahsen ben belediye başkanının çalışmasından çok memnunum. Kendisine iki kez milletvekilliği teklif edildi, ancak ben kabul etmedim.”

“BU DURUM İSTENMEZ”

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde Binali Yıldırım’ın da cumhurbaşkanı yardımcılığına getirileceğini açıklayanlar onlardı. Anayasa hukukçularının herhangi bir engel olmadığına dair açıklamaları var. Başkan yardımcısı ile belediye başkanının birlikte olmalarının önünde yasal bir engel yok. Ayrıca Fransa’da birden fazla iş yapan birçok yönetici var. Gençlerin beklentileri var, onların sesi olmaya çalışacağız. Göreve geldiğimizde belediyelerin payını yüzde 6’dan yüzde 9’a çıkarabileceğiz. Bu para ile yüzde 3 arttırıp ev yaptırabilirsiniz. İmamoğlu Bey ve ben daha önce belediye başkanı olarak görev yapmıştık. Bu deneyimi yansıtacağız. Tabii ki, çift ödeme almayacağız. Böyle bir durum mevcut değil. ”

“ULUSAL GÜVENLİK KONULARINDA DEĞİŞİKLİK YOK”

“Bu ülkenin milli güvenlik politikasında ne İHA’larla ilgili ne de SİHA’larla ilgili bir değişiklik olmayacak. Bugün devletin büyük bir gemi inşa etmesinden gurur duyuyoruz. En iyisi için çabalayacağız. Onlar bu ülkeyi ne kadar seviyorsa biz de onlar kadar seviyoruz. Yeni hükümet kendini daha iyi göstermeli.

İlginizi Çekebilir