Meksika’da kaçırılan 4 ABD’li erkeğe FBI 50 bin dolar ödül verecek

Dört ABD vatandaşı, ABD-Meksika sınırını geçtikten kısa bir süre sonra militanlar tarafından kaçırıldı. FBI, suçluları yakalayan ve ABD vatandaşlarını iade edenlere 50.000 dolar ödül teklif etti.

Meksika’nın Matamoros kentinde dört ABD vatandaşı kaçırıldı. Meksika’daki ABD Büyükelçiliği ve Federal Soruşturma Bürosu (FBI), ABD vatandaşlarının sınırı geçtikten kısa bir süre sonra militanlar tarafından kaçırıldığını söyledi.

ABC News’in bildirdiğine göre, Mexico City’deki ABD büyükelçiliği 5 Mart’ta konuyla ilgili bir açıklama yaptı ve FBI’ın 3 Mart’ta Matamoros’ta dört kişiyi kaçıran şüpheli veya zanlıları tespit etmek için halktan yardım istediğini söyledi. FBI ve Meksika kolluk kuvvetlerinin olayı soruşturduğuna dikkat çekilen açıklamada, FBI’ın sorumluların yakalanması ve ABD vatandaşlarının iadesi için 50 bin dolar ödül vereceği belirtildi.

YANGIN SINIR GEÇİŞİNDEN SONRA BAŞLADI

Büyükelçiliğin olayla ilgili verdiği bilgiye göre, 3 Mart 2023’te dört ABD vatandaşı Kuzey Carolina plakalı beyaz bir minibüsle Matamoros, Tamaulipas’a gitti. Araba, Meksika’ya girdikten kısa bir süre sonra kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından durduruldu. Militanlar dört ABD vatandaşını başka bir araca bindirerek olay yerinden kaçtı.

FBI, yaptığı açıklamada, ABD’nin Teksas eyaleti sınırındaki Matamoros’a araçla giden dört kişinin Meksika’ya girdikten kısa bir süre sonra ateş altında kaldığını söyledi. Açıklamada, “4 Amerikalı militanlar tarafından olay yerinden alınarak bir araca bindirildi” denildi.

İlginizi Çekebilir