Meral Danış Beştaş kaza geçirdi

HDP’li Meral Daniş Beştaş, seçim çalışmaları için gittiği Erzurum’da trafik kazası geçirdi. Beştaş ve beraberindeki iki kişi hastaneye kaldırılırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Karayazı Devlet Hastanesine kaldırılan Beştaş ve arkadaşlarının sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Hastane yetkilileri, Beştaş’ın durumunun ciddi olduğu yönündeki iddiaları yalanladı ve vücudunda kırık olup olmadığının kontrol edildiğini ve hayati bir durumunun bulunmadığını söyledi.

BOYU KIRIK BULUNDU BESTAŞ ANKARA’YA GÖNDERİLDİ

Kazada yaralanan sürücü, Vefa Uysal ve valinin Karayazı Devlet Hastanesi’ndeki tedavilerinin devam ettiği ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Karayazı Devlet Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından Beştaş, detaylı tetkiklerin yapıldığı Erzurum Şehir Hastanesi’ne sevk edildi.

Vücudunda kırıklar bulunan Meral Danimarkalı Beştaş, Erzurum Havalimanı’ndan ambulansla Ankara’ya götürüldü.

HDP genel merkezinden parti meclis üyesi Talha Kaya, hastane önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Başhekim ile görüşmemiz sonucunda tüm filmleri ve tomografileri çekildi. Beyinde ve organlarda bir hasar yok dediler. Ama maalesef omurgasının kırık olduğunu bulduklarını söylediler. Bu dönüm noktası neticesinde Başhekim ve Meral Başkanımızın da mutabakatı ile Meral’in ambulansla Ankara’ya gönderilmesine karar verildiği söylendi.”

BEŞTAS: BİRLİKTE TANIŞIN

Hastaneden havalimanına götürülürken durumunu gazetecilere soran Beştaş, seçim kampanyası sırasında trafik kazası geçirdiğini anlatarak, “İlgi ve dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyorum. Tüm Erzurumlulara en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Birlikte daha iyi olacağız ve ben de daha iyi olacağım.”

İlginizi Çekebilir