Mersin Belediyesi 7 dayanışma merkezi aracılığıyla depremzedelere malzeme ulaştırıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası evlerini terk edip Mersin’e taşınmak zorunda kalanlar için tüm imkanlarını seferber etti. Konut başta olmak üzere birçok ihtiyaca cevap veren Met, şehrin çeşitli noktalarında kurduğu 7 dayanışma merkezi aracılığıyla depremzedelerin acil ihtiyaç duydukları malzemeleri temin ediyor. Merkezlerin hem büyükşehir belediyesinin sağladığı hem de vatandaşların bağışladığı mallar var.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yıkıcı depremler nedeniyle memleketlerini terk etmek zorunda kalan depremzedelerin barınma başta olmak üzere birçok ihtiyacına cevap veriyor. Vatandaşlara kendi yurtları, misafirhaneleri, geçici barınma yerleri, Yenişehir Ticaret ve Sergi Sarayı ve anlaşmalı olduğu bazı otellerde barınma imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 7 dayanışma merkezi de bulunuyor.

Mersin, Erdemli, Tarsus ve Silifka’da bulunan 7 Dayanışma Merkezi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı ve vatandaşların bağışladığı yiyecekler bulunuyor. Depremzedeler, deprem bölgesinden geldiklerini gösteren bir belgenin ibraz edilmesi üzerine kıyafet, iç çamaşırı, bebek bezi, bebek maması, hijyen ürünleri, ayakkabı, terlik gibi dilediklerini alabiliyor.

Dayanışma merkezleri; Forumun okuma odası; Güvenevler Mahallesi 1912 Sokak, Meral Apt. No:16/A, Mersin Belediyesi Kongre Merkezi Kent Konseyi, Mersin Şehirlerarası Otogar, Erdemli Merkez İlçe Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:72F, Kızkalesi Mahallesi Eski Kız Kalesi Belediyesi, Silifke Otogar Mağaza No:105, Tarsus Mahallesi Fevzi Çakmak It Adana Bulvarı dahil sadece 7 adresle vatandaşlara hizmet veriyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için oluşturduğu www.birizberaberiz.org internet sitesinde vatandaşlar diledikleri kategoride bağış yapabilecek.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Yardımlar Daire Başkanı Özlem Yaşar, “Depremin olduğu ilk saatlerden itibaren büyükşehir belediyemiz desteğini sunarak hem deprem bölgesinde hem de şehrimize gelen vatandaşlarımıza kapılarını açtı. ve depremden etkilenenler. Dayanışma merkezleri oluşturduk. Mersin’de 7 dayanışma merkezimiz var. Bu noktalarda depremzedelerin ardından şehrimize gelen vatandaşlarımıza hem bağış kabul ediyor hem de ihtiyaçlarını maksimum düzeyde ulaştırıyoruz. Bundan faydalanmak için deprem bölgesinde yaşadıklarına dair kanıt göstermelerini istiyoruz. Karşılığında da kişiye kıyafet, hijyen malzemesi, bebek bezi gibi ihtiyaçlarını veriyoruz.”

Hayırseverlere seslenen Yaşar, “Bebek bezi, hijyen ürünleri ve özellikle kullanılmamış iç çamaşırı, çorap ve kıyafetlerin teslimatında bize destek olabilirler. Oluşturduğumuz noktalardan ihtiyaç sahiplerine desteğimizi sunuyoruz. Ev sahipliği yaptığımız depremzedeler için yaşam alanları oluşturduk. Günde 3 öğün yemek var ve diğer ihtiyaçlar karşılanıyor. Buralarda kişisel ihtiyaçlarını da karşılıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir