Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin lambalı simitleri depremzedelere teslim edildi

Mersin Belediyesi, Mirak Kandili sayesinde kent genelinde toplam 15 bin şamdan dağıttı. Kasaba halkının kandillerini kutlayan Başkent ekipleri, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı geçici barınaklarda ve Mersin genelindeki sığınaklarda bulunan depremden etkilenen vatandaşlara caminin çıkışında lambalı simit dağıttı.

Mersin Belediyesi, kandillerin yakıldığı her gecede olduğu gibi dün gece de kutlanan Miraç Kandili’nde yatsı namazının ardından ilçe halkına şamdan dağıttı. Hem cami çıkışındaki vatandaşlara, hem Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan geçici barınaklara, hem de Mersin genelinde sığınaklarda kalan depremzedelere kandilli simitler ulaştırıldı.

Camilerin önüne stantlar kuran Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Muhtarlık ekipleri, yatsı namazının ardından mum yaktı. Mumlarla paketleyerek hazırlanan simitleri dağıtan ekipler, belde halkının mumlarını kutladı. Büyükşehir ekipleri; 4 merkez ilçenin yanı sıra Tarsus, Çamlıyayla, Erdemli, Silifke, Anamur, Bozyazı, Gülnar, Aydıncık ve Mut olmak üzere tüm ilçelerde toplam 15 bin şamdan dağıtıldı.

İlginizi Çekebilir