Meta, “Take It Down” gençlik platformuna yatırım yapıyor

Meta, genç yetişkinlerin özel fotoğraflarının internette dolaşmasını engellemek için tasarlanmış “Take It Down” adlı bir platforma yatırım yaptığını duyurdu.

Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC), reşit olmayanların müstehcen görüntülerini internetten kaldırmasına yardımcı olmak için tasarlanmış “Take It Down” adlı yeni bir platformu duyurdu. Meta ayrıca NCMEC’i Take It Down’ın gelişimi için finansal olarak desteklediğini duyurdu.

Take It Down adlı platform, gençlerin kendi fotoğraflarının kontrolünü geri almalarına olanak tanıyor. İnternette kendi iradeleri dışında buldukları görüntüleri ihbar etmelerini sağlar, müstehcen görüntü ve videoların kaldırılmasına yardımcı olur ve bu görüntülerin yeniden paylaşılmasını ve dolaşıma girmesini engeller.

Take It Down’ın piyasaya sürülmesiyle, 18 yaşın altındaki gençler de dahil olmak üzere her yaştan insan, mahrem görüntülerin İnternette yayılmasını durdurabilir.

Geçtiğimiz günlerde Instagram’a şüpheli yetişkinlerin gençlerle etkileşimini zorlaştıracak yeni özellikler getiren şirket, “Artık bu yetişkinler bir gönderiyi beğenen kişiler listesinde gezinirken gençlerin hesaplarını göremeyecekler. veya bir hesabın takipçi veya takipçi listesine bakarken.” Şüpheli bir yetişkin bir gencin hesabını takip ederse Meta bir bildirim gönderir ve bu gençten yeni takipçiyi inceleyip kaldırmasını ister. Şirket ayrıca gençlerin gizlilik ayarlarını gözden geçirmelerini ve sınırlamalarını şart koşuyor.

kaynak: Take It Down: Meta’nın ifşa edici görüntülerin yayılmasını önleyen yeni aracı – The Economic Times

İlginizi Çekebilir