Meteoroloji Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya için sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Ana Dairesi; Bu gece ve yarın Muğla, Isparta, Burdur ve Antalya’da sağanak yağış beklendiğini belirterek, “Sel, sel, yıldırım, trafik aksamaları, güney kesimlerde yerel dolu, sezon boyunca kuvvetli rüzgar gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olun” dedi. Yağış, yüksek rakımlarda buzlanma, dikkatli olun” uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun güneybatı kesimlerinde beklenen şiddetli yağış nedeniyle vatandaşlardan sel, yıldırım ve sellere karşı dikkatli olmalarını istedi. Meteoroloji servisinden yapılan yazılı açıklamada, bugün saat 03.00’te yağış beklendiğini ve yarın gece yarısına kadar devam edeceğini bildirdi. Meteoroloji açıklıyor:

“Son tahminlere göre; 16.03.2023 Perşembe günü bazı yerlerde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2) Muğla’da ilk saatlerden itibaren, Isparta ve Burdur’un doğusunda öğle saatlerinden itibaren özellikle güney bölgelerde, yer yer çok kuvvetli Antalya’nın merkez ve doğusunda kuvvetli, gök gürültülü sağanak yağış (51-100 kg/m2) bekleniyor. Yağışların 1500m’nin üzerindeki yüksekliklerde yoğun sulu kar ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.Şiddetli yağış olması durumunda güney kesimlerde sel, sel, gök gürültülü sağanak, trafik aksamaları, yerel dolu gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli ve dikkatli olunması gerekiyor. alanlarda, yağış sırasında kuvvetli rüzgar, yüksek rakımlarda sulu kar.

İlginizi Çekebilir