MHP lideri Bahçeli, “Hükümet istifa” sloganları üzerine Beşiktaş’tan istifa etti.

“Hükümet istifa etmeli” sloganlarıyla tribünleri hedef alan MHP lideri Bahçeli, “deprem şehitlerimize sistematik saygısızlık” iddiasında bulundu ve Antalyaspor maçı sonrası Beşiktaş’tan istifa etti.

Fenerbahçe-Konyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor maçları öncesi tribünlerden yükselen “hükümet istifa” sloganlarını hedef alan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den yeni bir adım atıldı ve kulüp yönetimine “Ya önlem alın, ya da önlem alın” dedi. Maçlar seyircisiz oynanmalıdır.

Beşiktaş-Antalyaspor akşamı oynanan maçta Vodafone Park tribünlerinde duyulan sloganlar üzerine Bahçeli Beşiktaş kulübünden istifa etti.

Konuyla ilgili MHP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle 44 binden fazla vatandaşımızın şehit olduğu doğal afetin ardından futbol maçlarını izleme bahanesiyle tribünleri tahrik eden bazı eylemler büyük bir saygısızlıktı. şehitlerimize ve halkımıza. Beşiktaş JK-Fraport TAV Antalyaspor’da bugün oynanan maçta depremzedelerimize yönelik sistematik saygısızlık Beşiktaş’a ve milli manevi değerlerine yakışmadı. Başkanımız bugünden itibaren Beşiktaş JK’dan ayrıldı.”

SEMİH YALÇIN DA İSTİFA EDİLMİŞTİ

Bahçeli’nin ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Beşiktaş’tan çekildiğini açıkladı. Yalçın, özel Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Deprem mağdurlarımıza yönelik sistematik saygısızlık ve yeni kaos oyunlarına alet olmak Beşiktaş’ın milli manevi değerleri ile bağdaşmıyor. Başkanımız bugünden itibaren Beşiktaş JK’dan ayrıldı. Şu anda Beşiktaş JK’dan ayrılıyorum.”

Yalçın’la birlikte Beşiktaş’ın birçok MHP lideri de kulüpten istifalarını paylaştı.

İlginizi Çekebilir